Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  2 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  UudisedKolmkõla 2010

  19. veebruaril toimub Paides taas "Kolmkõla".  ”Una corda”

  KRISTI MÜHLING (kannel)
  LIIS JÜRGENS (harf)
  ENE NAEL (klavessiin)

  KAVA:

  Arvo Pärt (1935)
  Sonatiin nr.1 op.1 (1958) klaverile, seade kandlele, harfile ja klavessiinile
  1. Allegro
  2. Larghetto

  Johann Sebastian Bach (1685-1750)
  Wachet auf, ruft uns die Stimme („Ärgake!“ nii vahid hüüdvad) kantaadist BWV 140
  seade kandlele, harfile ja klavessiinile

  Liis Jürgens (1983)
  Chaconne ehk 50 ringi Erkki-Sveni terviseks (2009) ansamblile Una Corda

  Arvo Pärt (1935)
  Da pacem Domine (2004/2006) keelpillikvartetile seade kandlele, harfile ja klavessiinile

  Märt Matis Lill (1975)
  Mõttelained 3 uudisteos ansamblile Una Corda

  ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

  Heino Eller (1887-1970)
  Kellad (1929) klaverile, seade kandlele, harfile ja klavessiinile (L. Jürgens)

  Arvo Pärt
  Variatsioonid Arinuška tervenemise puhul (1977) klaverile, seade harfile (L. Jürgens)

  Cyrillus Kreek (1889-1961)
  Õnnis on inimene kogumikust Taaveti laulud segakoorile, seade kandlele, harfile ja klavessiinile

  Arvo Pärt
  Pari intervallo (1976/1980) neljale plokkflöödile, seade kandlele (K. Mühling)

  Ester Mägi (1922)
  A Tre (1991) viiulile, kitarrile ja tšellole, seade kandlele, harfile ja klavessiinile     UNA CORDA – on kontserdiprogramm, mis liidab ühte kolm ühest küljest sarnast ja samas nii erinevat instrumenti - harfi, kandle ja klavessiini. Ansambli liikmed, tuntud-tunnustatud muusikud, inspireerivad üksteist mitmeti - Liis Jürgensi kaasaegset, improvisatsioonilisusesse kalduvat muusikatunnetust täiendab Ene Naela teadmistepagas varajase muusika maailmast ning rahvusliku värvingu lisab triole Kristi Mühlingu kandlekõla. Täiesti uudselt helisevad muusikute eneste poolt tehtud seaded tuntud teostest, lisades neile uue kvaliteedi ja elujõu, see on põnev kulgemine läbi ajastute ja arusaamade täiesti ainulaadse koosluse läbi.

  Liis Jürgens alustas harfiõpinguid 11-aastaselt Tallinna Muusikakeskkoolis Zvenika Sillamaa juhendamisel. Alates aastast 1997 õpib ta Eda Peäske harfiklassis. Aastatel 2005/06 täiendas ta end Viini Kaunite Kunstide Kõrgkoolis, õpetajaks A. Blovsky-Miller. 2006. aastal lõpetas Jürgens cum laude Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja jätkab hetkel samas magistriõpinguid. Ta on osalenud mitmete orkestrite ja ansamblite töös ja esinenud solistina TMKK Sümfooniaorkestri, EMTA Sümfooniaorkestri, Tallinna Noorteorkestri ja Haapsalu Linnaorkestri ees. Heliloomingut on Liis Jürgens õppinud Mati Kuulbergi, Alo Põldmäe ja Helena Tulve käe all. Tema muusikat on esitatud Baltimaades ja Austrias. Liisi muusikuteel on olulist rolli mänginud ka improvisatsiooni õppimine Anto Pett'i meetodil aastast 1999. Praegu töötab Jürgens ERSO orkestrandina ja vabakutselise heliloojana.

  Kristi Mühling on lõpetanud Georg Otsa nim Muusikakooli kandle erialal 1990 aastal Els Roode juhendamisel ja Helsingi Sibeliuse Akadeemia solisti osakonna kandle eriala magistrikraadiga aastal 2000 Ritva Koistise õpilasena. Käesoleval ajal töötab Georg Otsa nim Muusikakoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kandleõpetajana. Ta on innukas nüüdismuusika interpreet ja paljude kandlele loodud uudisteoste esmaesitaja. Muusikuna pühendunud eesti kromaatilise kandle kui mitmekülgse kunstmuusikapilli tutvustmisele. Ansambel „Resonabilis“ (koosseis: sopran, flööt, kannel, tšello) asutajaliige. Esinenud nii solisti- kui kammermuusikuna mitmetel muusikafestivalidel, nagu „NYYD“, Suure- Jaani Muusikapäevad, Tartu Jaani Kiriku Päevad, Eesti Muusika Päevad, Lääneranniku Eesti Päevad Portlandis USA-s 2003, „Kantele ja Kalevala“ Helsingis, Eesti Muusika Festivalil Tirolis Austrias 2006. K. Mühling on võitnud 1. koha Rahvusvahelisel Balti ja Soome kandlemängijate võistlusel Vilniuses, Leedus 2000.

  Ene Nael alustas muusikaõpinguid Karksi-Nuia Lastemuusikakoolis. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli 1989. aastal ja Eesti Muusikaakadeemia 1994. aastal professor Laine Metsa klaveriklassis. 2000. aasta kevadel kaitses ta Eesti Muusikaakadeemias muusikamagistri kraadi kammeransambli erialal. Paralleelselt klaveriga on ta õppinud klavessiini Imbi Tarumi juures, täiendanud ennast barokkmuusika ja klavessiini alal mitmetel meistrikursustel Eestis ja väljaspool Eestit (Jacques Ogg, Pierre Hantaï, Elisabeth Joyé, Lars-Ulrik Mortensen, Edoardo Bellotti). Ta on esinenud orkestrisolistina, mänginud erinevates barokkorkestrites ja kammerkoosseisudes ning osalenud mitmetel Eesti muusikafestivalidel. Ene Nael töötab klavessiiniõpetajana Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis, olles üks esimestest sel alal tegutsevatest, on Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti (EKST) juhatuse liige, osaleb EKST-i klavessiinikursuste ja kontsertide organiseerimises.
  Kõrvuti vanamuusikaga esitab sageli ka nüüdismuusikat ja on olnud sealhulgas mitme eesti helilooja klavessiiniteoste esmaettekandjaks (M. Tally, H. Tulve, R. Jürjendal) ning osalenud Toivo Tulevi, Helena Tulve (autoriplaat “Sula”) ja Raimo Kangro (autoriplaat “Displayd”) teoste plaadistamisel. 2000. aasta oktoobris EMAs toimunud konkursi “Bach 250” laureaat (I preemia).


  Õhtul kell 20 toimub Tallinna 11 hoones (Paide SRIK) asuvas  kunstigaleriis figuratiivse temaatikaga graafika tööde keskel luuleõhtu.

  Kunstnikud - Kaija Kesa, Eveli Varik
  Luuletajad - Mihkel Kaevats, Tõnu Õnnepalu  Kolmkõla korraldaja Leho Rubis


  Loe "Kolmkõlast" Järva Teatajast

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein