Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  77 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  UudisedPaidelased saavad oma käega rajada munakiviteed

  Järgmisel reedel, 11. septembril on kõigil soovijatel võimalus oma käega panna paika munakive Rüütli tänaval.
  Abilinnapea Kaido Ivaski sõnul on ajalooliselt Rüütli tänaval enam kui sajandi vältel olnud munakivisillutis ning vaid viimastel aastakümnetel on tänavakatteks olnud asfalt. „Oktoobri alguseks peaksid munakivisillutise rajamise tööd Rüütli tänaval lõppema ning siis on Paide üks vanimaid tänavaid saanud 200 m ulatuses sõidutee osas ajaloolise tänavakatte,“ selgitas Ivask.

  Ivaski sõnul on munakivi üks eeliseid asfaldi ees lisaks ajaloolisele väljanägemisele ka selle kestvus. „Kui asfaltkatet tuleb vähemalt iga 5-10 aasta jooksul uuendada, siis munakivi on Paides kestnud aastasadu ning usun, et Rüütli tänava ajaloolisel tahutud munakivikattel saavad liigelda mitme põlvkonna paidelased,“ selgitas Ivask.

  Ivaski sõnul on järgmisel reedel, 11. septembril kõigil huvilistel võimalus ajaloolise tänavakatte taastamisele ka oma abikäsi ulatada ning enda kätetöö mitmeks inimpõlveks Paide linnapilti jäädvustada. „Kõik, kes soovivad oma käega mõne munakivi paika seada, saavad seda ehitajate juhendamisel teha kella 17.00-18.00,“ täpsustas Ivask.

  „Kõigil soovijatel on haruldane võimalus jätta oma märk Paide linnapilti mitmeks inimpõlveks, kui mitte lausa sajandiks,“ lisas Ivask ja avaldas lootust et inimesed ainulaadset võimalust aktiivselt ka kasutavad.

  Enne munakivide paigaldamist räägib Rainer Eidemiller ka Rüütli tänava ning munakivisillutise ajaloost Paides läbi sajandite.

  Lisaks 200 m lõigule Rüütli tänaval, mis saab ajaloolise tänavakatte, korrastatakse kogu tänavaala – rajatakse tänavavalgustus, lahendatakse ära vihmavee äravoolu küsimus ning rajatakse kõnniteekividest lai kõnnitee, kus lisaks jalakäijatele saab liikuda ka jalgrattaga.

  „Kokku saab Rüütli tänaval tahutud munakivisillutise 1055 m2 sõiduteepinda,“ lisas Ivask. „Hinnanguliselt pannakse tänavale maha üle 60 000 kivi, mis on veemajandusprojekti kaevetööde käigus välja tulnud Tallina, Pärnu ning Laia tänava teekatte alt.“
  Lähemalt:
  Kaido Ivask
  Abilinnapea
  5169955

  Alo Aasma
  Paide LV teabenõunik
  55 99 77 63
  alo.aasma@paide.ee
  www.paide.ee

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein