Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  2 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Rainer
  UudisedMinu Eesti mõttetalgud Paides

  1. mail toimuvad kõikjal Eestis mõttetalgud, mis on saanud endale nimeks “Teeme Ära! Minu Eesti”.
  Minu Eesti on kodanikualgatus, mis kutsub kõiki Eesti hüvanguks kaasa mõtlema, et muuta Eestimaa veel paremaks kohaks. Eelmisel aastal koristasid samasuguse kodanikualgatuse käigus 50 000 vabatahtlikku üle Eesti 10 000 tonni prügi. Seekord on kavas tuua üle Eesti loodavates 400 mõttekojas kokku 100 000 pead, et mõelda kitsaskohtadest ja lahendustest, mis aitaksid muuta elu paremaks oma tänaval, oma külas, oma linnajaos, oma kodukandis ja kogu Eesti riigis. Mõttetalgud ei ole poliitiline ettevõtmine, sinna on oodatud kõik inimesed olenemata vanusest, haridusest või erialasest ettevalmistusest. Tegu on osalusdemokraatia elluviimisega, ehk meie igaüheõigusega ja pisut ka kohustusega öelda sõna kaasa meie ühise elukeskkonna kujundamisel.

  Mõttetalgute kohta leiab palju teavet veebilehelt www.minueesti.ee. Kõik mõttekojad avavad 1. mail uksed kell 10.00. Paide mõttekoda asub Paide Kultuurikeskuse väikeses saalis. Väljavalitud teemad on “Ühistegevus ja koostöö”, “Linnaelu”, “Kodu, pere ja järelkasv” ning kohaliku teemana “Kogukond ja pärand”. Mõttekoja ettevalmistuse eest vastutab kohalik kojavanem, mõttetalgud viib avatud ruumi põhimõttel läbi talgujuht. Talgulised ehk kõik, kes soovivad mõttetalgutest osa võtta saavad alates 1. aprillist end minueesti.ee veebis vähemalt 3-liikmeliste seltskondadena mõttetalgutele registreerida. Talgulised võivad valida endale sobiva mõttekoja ükskõik millises Eesti otsas, kuid muidugi on paidelased eriti oodatud Paide mõttekotta.

  Paide mõttekotta saab registreeruda MinuEesti Paide mõttekoja lingilt.

  Registreeruda saab ka kõigis raamatukogudes, sh Järvamaa Keskraamatukogu i-punktis (Lai 33, Paide) raamatukogutöötaja abil ja tema ID-kaardi vahendusel.

  Alates 14. aprillist on registreerumine lihtsustunud. Enam ei ole vajalik siseneda selleks Minu Eesti veebilehele ID või pangakaardi vahendusel. Registreerumiseks tuleb lihtsalt sisestada veebilehel enda ja veel kahe meeskonnaliikme nimed ja kontaktandmed. Kellele on see ikkagi liiga keeruline, või kes ei leia endale kaht tiimiliiget, võib võtta ühendust kojavanemaga, kes sellised talgulised ise registreerib.

  Talgulistel palutakse vana tava kohaselt linnupete piknikukorvidega ise kaasa võtta. Kes soovib Paide mõttetalgute kohta enam teavet või soovitusi ja ettepanekuid teha, leiab lisaks minueesti.ee veebile ja sealsele foorumile võimalik võimaluse oma mõtete avaldamiseks ka kohalikus Woorumis.

  Nagu kutsub üles Minu Eesti toimkond: Tule 1. mail kohale, teeme koos Eesti paremaks!


  Rainer Eidemiller
  Paide mõttekoja vanem
  rainer@weissenstein.ee
  5087217

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein