Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  11 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  UudisedPosti 12 Paide linnavolikogus


  Paide Linnavolikogu on alates 2003. a oktoobrikuust menetlenud otsust Paides, Posti tn 12 asuva endise koolimaja võõrandamiseks eelläbirääkimistega pakkumise korras.
  Paide linnavalitsuse dokumentide elektroonilises registri andmeil (http://ice.estnet.ee/paidelv/index.html?id=198&t_id=53&asutus_id=1&dok_id=787) esitas Paide Linnavalitsus 17. oktoobril linnavolikogu otsuse eelnõu Posti tn 12 kinnistu võõrandamiseks eelläbirääkimistega pakkumise korras. Eelnõu kohaselt kuulub kinnistu müümisele hinnaga 1 kroon ja kohustusega investeerida hoonesse minimaalselt 10 miljonit krooni. Muudeks võõrandamise lisatingimuste hulka kuulub ka hoone kasutamine “hariduse, büroo, teeninduse ja/või toitlustamise” alal.
  Eelnõule lisatud seletuskirja kohaselt on linnavalitsus Posti 12 kinnistu võõrandamisega tegelenud alates 2000. aastast, kui olid ehitamisel Järvamaa Keskraamatukogu uued ruumid. Maja on üritatud müüa 1,5 miljoni, 1 miljoni, 750 000 ja 500 000 krooni eest. Enampakkumised on nurjunud osalejate puudumisel. Tulemust ei andnud ka pöördumine 23 kinnisvarafirma poole.

  Eelnõu arutelul linnavolikogu 27. novembri istungil esitas linnapea T. Kõiv linnavalitsuse seisukoha kinnistu müügi suhtes, mille kohaselt müügi puhul 1 krooniga ei ole määravaks hind vaid suutlikkus hoone restaureerida ja võtta see kasutusse kogu linna huvides. Linnapea mainis muuseas, et tal oli meeldiv kohtumine Ühendus Weissenstein liikmetega, kes avaldasid soovi osaleda hoone ostmisel. Linnavolikogu liikmetele tuvustati lühidalt Ühenduse tegevuspõhimõtteid ja eesmärke. Linnapea arvas, et Posti 12 hoone müügiprotsess võibki tuua esile potensiaalsed Ühenduse Weissenstein liikmed.
  Seejärel esitas T. Kõiv linnavalistsue ettepaneku katkestada eelnõu lugemine ja arutada volikogu komisjonis kõiki kinnistu müügiga seotud võimalusi.
  Linnapea ettepaneku kiitis volikogu üksmeelselt heaks. Eelnõu menetlemine katkestati.

  Ühenduse Weissenstein liikmetel on hea meel, et nende nägemus Posti 12 kinnistu kasutamise osas on leidnud head vastuvõttu nii linnavalitsuses kui volikogus. Ühenduse eesmärgiks on selle Paide ilusaima ja nii ajaloolise kui kultuurilise väärtusega hoone taastamine ja edasine kasutamine kogu linna huvides. Seejuures ei ole oluline, kas eesmärk teostub Ühenduse või mõne muu organisatsiooni või isiku kaudu. Seetõttu on meie jaoks heaks uudiseks ka linnavalitsuse 8. detsembri 2003. a  pressiteade, mille kohaselt on tehtud hoones kadetikooli rajamiseks pakkumine Kaitseliidule.

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein