Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  30 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
   2006 aruanne

  Ühendus Weissenstein 2006. aasta tegevusaruanne.
  6. jaanuaril toimus Paides Eesti väikelinnade vanalinnade konverents, kus osales ligi 80 inimest.
  Konverentsil tehtud kokkuleppe põhjal toimusid Paides ka renoveerimiskursused, mida rahastas Paide linnavalitsus ja kus osales kokku ligi 50 inimest.

  Aasta alguses sai Ühendus tänukirja Paide linnavalitsuselt ning samuti 2005. a Järvamaa parima mittetulundusühenduse nimetuse Järvamaa Arenduskeskuselt. Suur tänu sellise tunnustamise eest.

  2006. aastal on Ühendus osalenud Paide Paepäevade, eriti 1. juulil toimuva vanalinna päeva ettevalmistamisel, mille jaoks on tehtud ka mitmeid ettepanekuid. Suur osa neist ongi Paide Kultuurikeskuse eestvedamisel läbiviidavas programmis käiku läinud.

  Oleme kogunud arhiividest veel 17-18 saj Paide kohta käivaid materjale, algatatud on ka üks projektitaotlus selliste materjalide kogumiseks Rootsi Riigiarhiivist ja saadud andmete põhjal selleaegse Paide kohta uurimuse valmistamiseks. Kahjuks see projektitaotlus ei saanud positiivset vastust, otsime edasi uusi võimalusi.

  Paide ajaloost on räägitud Paide Gümnaasiumis ja Tuglase Seltsi poolt Paides peetud koosolekul.

  Kodanike Klubi on käinud koos maikuuni, kuni septembrini oleme suvepuhkusel. Viimasel korral otsustasime, et suve jooksul tuleb valmis saada mälestustahvel Hessede perekonnale. Tahvel tuleks paigutada Pikk 4 ette, kus Hessede maja omal ajal asus. Selle kohta tegi Ühendus aprilli lõpus ka linnavalitsusele kirjaliku ettepaneku.
  18. augustil avatigi Pikk 4 ees, Hessede perekonna kunagise maja asukohal mälestustahvel. Tahvli avas kirjanik Hesse lapselapse Christine Widmer-Hesse ja tema abikaasa Fritz Widmer, kes andis selle aasta oktoobris välja ka saksakeelse raamatu Paides tegutsenud kreisiarstist Carl Hermann Hessest.

  Samuti on Kodanike Klubi kaudu käivitunud Paide SRIKi (Säästva Renoveerimise Keskuse) asutamine, sh info- ja müügipunkti ning vanade materjalide lao avamine ning kursuste läbiviimine. Sai ju selle kohta vanalinna konverentsil koos Tallinna SRIKi ja Paide linnavalitsusega sõlmitud koguni kolmepoolne kokkulepe. Linnavalitsusele on esitatud asutamisdokumendite projektid. Samuti on linnavalitsusele esitatud Paide SRIKi eelarve koos tegevuskavaga. Loodetavasti saab SRIKi Paide Ühendus asutatud 2007. a jaanuaris.

  21. aprillil tehti linnavalitususele kirjalik ettepanek Suur-Aia tänava alguse uuesti muinsuskaitsealasse arvamiseks ning Paides miljööväärtuslike ehituspiirkondade kehestamiseks. Paide linnas on vana puitasumit väga vähe järele jäänud, seega tuleks iga allesjäänud hoonet hinnata ja teha parim, et sellised piirkonnad saaksid korda tehtud.

  Käsil on üks päris suur töö: nn vanalinna kaardistamine, millest varem on siin ka juttu olnud. Mõte on siis selles, et koostatakse toimikud iga vanalinna hoone kohta, kus sisaldub teave maja ajaloost (ehitamine, remondid, välisilme muutused, elanikud, plaanid, fotod jms), selle praegusest ehituslikust olukorrast ja restaureerimis/renoveerimissoovitustest. See töö jätkub kindlasti veel järgmiselgi aastal.

  Kuna eelmisel aastal sai koostatud vanalinna arenguvisioon ja linnavalitsus on planeerinud selle põhjal kirjutada eraldi vanalinna arengukava, mille töögrupp on suvel koos käinud. Arengukava turismi ja vanalinna osa on valminud ning saab loodetavasti volikogus ka kinnitatud. Arengukava tegevuskavas on olulisel kohal linnakodaniku maja ja käsitöökeskuse asutamine, mis peaksid saama vanalinna arendamise keskusteks Paides.

  1. septembril toimus raekojas Soome-Eesti Arhitektuuriseminar, millel osales mitmeid Soome arhitekte ning esinesid mh professor emeritus Kaj Nyman ja professor Juhan Maiste. Ka Ühendus Weissenstein (R. Eidemiller) esines seminaril ettekandega Paide vanalinna kohta.

  Paide linna 715. aastapäevaks tellis Ühendus Rootsi Riigiarhiivist Paide linnaõiguste üriku (1555. a dokument) digikoopia, millest AS-s Kuma tehtud värvitrükk anti üle Paide linnavalitsusele, Järvamaa Muuseumile ja Vallitornile. Samal päeval andis Rainer Eidemiller välja Paide Liivi sõja perioodi käsitleva raamatu “Negelini kroonika”, millest saadavad tulud antakse üle Ühendusele vanalinna arendamise toetamiseks.

  2006. a detsembris omistati Rainer Eidemillerile seoses Ühenduse tööga Aasta Vabatahtliku nimetus ning anti EV Presidendi poolt üle vastav märk.

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein