Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  28 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
   2004 aruanne

  Ühendus Weissenstein 2004. aasta tegevusaruanne.
  Ühendus Weissenstein asutamisleping sõlmiti Rainer Eidemiller, Ave-Triin Eidemiller, Aivo Mänd ja Tiia Mänd poolt 1. juulil 2003. Avaldus Ühenduse kandmiseks mittetulundusühingute registrisse esitati 22. oktoobril 2003. Ühendus registreeriti 24. novembril 2003.

  27. novembril 2003 rentis Ühendus veebiruumi Zone Media OÜ-lt ja registreeris veebiaadressi www.weissenstein.ee. Veebileht valmis 15. detsembril 2003. Ühenduse peamine tegevus 2004. aastal on seisnenud veebilehe täiendamises Paide ajalugu ja jooksvaid kultuurisündmusi puudutavate materjalidega. Veebilehele on 2004. a jooksul üles pandud 35 erineva mahuga ajalooteemalist artiklit, milles osa on pärit muudest avaldatud allikatest, osa on koostatud ise. Selleks on kogutud materjali muuseumitest, arhiividest, eraisikutelt ja mujalt. Samuti on veebilehele üles pandud kümneid vanu fotosid ja plaane Paidest ning tõstatatud foorumis Paide ajalugu ja praegust arengut kajastavaid teemasid. Veebiväljaandena on taastatud ka 1900. aastal asutatud Paide esimene ajaleht “Paide Teataja”, mille vahendusel on eelmise tegevusaasta jooksul avaldatud 260 Paidet puudutavat uudist, sh vanu artikleid ajalehe esimestet numbritest aastal 1900.

  Veebilehe ülalpidamisega seotud kulutused (virtuaalserveri rent 99 kr kuus) kaeti saadud annetuste arvelt.

  Veebilehel kajastatu viimiseks neile, kel ei ole ligipääsu internetile, hakati veebruaris välja andma paberkandjal teabelehte “Weissensteini Teated”. Lehte antakse välja vastavalt võimalustele, seda levitati üle 60 eksemplari mitmetel üritustel tasuta. 2004. aastal anti välja 4 numbrit.

  2004. aastal koostas Ühendus koostöös TÜ-ga B.A.D. Cinema (Rene Martin) Paide ajalugu käsitleva lühidokumentaali (15 minutit) “Ajalooline Weissenstein”. Filmi koostamisel kasutati 2004. a veebruaris Eesti Foto- ja Filmiarhiivist soetatud vanu arhiivkaadreid (12 minutit), mis osteti Paide Linnavalitsuse abil (595 krooni). Samuti kasutati filmis muuseumidest ja eraisikutelt saadud fotosid ning plaanimaterjali. Filmi esitleti esmakordselt 23. aprillil 2004.

  2004. aasta novembrist hakkas Ühendus filmi levitama VHS-l ja DVD-l, müües seda andmekandjale tehtud kulutuste hinnaga, pakkudes samas ka võimalust annetada Ühendusele tema põhikirjalise tegevuse toetuseks. Selliselt levitati 2004. aastal üle 40 filmikoopia.

  17. veebruaril korraldas Ühendus Järvamaa Muuseumis Paide linnamüüri teemalise arutelu, millel osalesid Paide linnavalitsuse, Järva Maavalitsuse ja Järvamaa Muuseumis esindajad ning linnakodanikud. Arutelu eesmärgiks oli tõsta huvi Paide vanalinna vastu.

  Samuti osales Ühendus 2004. aastal Paide Linnavalitsuse ajalookeskuse komisjoni koosolekutel, kus arutati Paide Vallitorni arendamisega seonduvat. Nendest aruteludest sai alguse Ühenduse hea koostöö linnavalitsuse ja selle asutustega. Linnavalitsuse ettepanekul osales Ühendus ka Tourest 2004-l, pakkudes seal Ühendust ja Paide vanalinna tutvustavat bukletti.

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein