Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  1 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  UudisedLinn toetas väärikate hoonete restaureerijaid ligi 400 000 krooniga

  17. aprill 2008

  Linnavalitsus otsustas määrata restaureerimistoetused kümne väärtusliku hoone restaureerijale kogusummas 371 970 krooni.
  Abilinnapea Kaido Ivaski sõnul on restaureerimistoetuste maksmise eesmärk toetada ja aidata Paide linnale iseloomulikku arhitektuuri säilitavaid majaomanikke nende tänuväärses töös. „Tahaksime, et rohkem inimesi tuleks Paide vanalinna elama ja taastaks sealseid hooneid, mis praegu lihtsalt tühjana seisavad,“ tunnistas Ivask.

  Linnavalitsus otsustas Sander Liebergile määrata Tallinna tänav 17 muinsuskaitseliste eritingimuste koostamise finantseerimiseks 4 130 krooni, fassaadi ja katuse remondiprojekti koostamise finantseerimiseks kuni 15 000 krooni ja nende remonttööde teostamiseks 47 271 krooni.

  Thomas Arnon Lenzile otsustati Roheline tänav 4 elumaja katuse remonditööde finantseerimiseks määrata kuni 58 454 krooni suurune toetus. „Omanik on otsustanud katuse vahetamisel kasutada miljöösse sobivat kivi, mitte ei ole läinud kergema vastupanu teed ja kasutanud miljöösse mittesobivat profiilplekki,“ selgitas linnavalitsuse vanalinna ja haljastuse spetsialisti Karen Klandorf.

  Korteriühistule Pikk 4 määrati muinsuskaitseliste eritingimuste koostamiseks 8260 krooni, fassaadi ja katuse remondi projekti koostamiseks kuni 18 290 krooni ja remonttööde rahastamiseks kuni 42 934 krooni. Klandorfi sõnul selgub täpne summa peale remondi valmimist.

  OÜ-le Simsoni Vara määrati Keskväljak 3 ning Heli Kivirandile Tallinna 40 muinsuskaitseliste eritingimuste koostamise finantseerimiseks vastavalt 7000 ja 4 130 krooni. Leili Paitsile määrati Vaksali 8 katuse remonditööde teostamise finantseerimiseks kuni 58 454 krooni.

  Gertruda Lipbergile määrati Parkali 10 muinsuskaitseliste eritingimuste koostamise finantseerimiseks 4 047 krooni ja Priit Viirpuule Rüütli 26 hoone eest samal põhjusel 6 278 krooni.

  Riina Kattelile määrati 6195 krooni toetust Pikk 33 muinsuskaitseliste eritingimuste koostamise eest ja kuni 49 643 krooni Pikk 33 hoone uute akende ja aknaluukide soetamise ja paigaldamise finantseerimiseks.

  Varbo Vingisaarele määrati Pärnu 93 hoone akende ja nurgakvaadrite ning välisukse soetamise ja paigaldamise toetuseks 41 884 krooni.

  Restaureerimistoetusi maksab Paide linn 2006. aastast.


  Lähemalt:

  Kaido Ivask
  abilinnapea
  51 69 955
  kaido.ivask@paide.ee

  Teate edastas:
  Alo Aasma
  Paide LV teabenõunik
  55 99 77 63
  alo.aasma@paide.ee
  www.paide.ee  paide.ee

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein