Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  6 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  UudisedIRLi riigikogu liikmed külastasid Järvamaad

  27. jaanuar 2008

  Reedel külastasid Järvamaad Isamaa ja Res Publica Liidu riigikogu fraktsiooni liikmed, et tutvuda omavalitsuste hetkeseisu ning lähiaja plaanidega ja kuulata nende ettepanekuid, kuidas asjad riigis veel paremini tööle saada.
  Linnavolikogu esimees Ants Hiiemaa (vasakult), abilinnapea Kaido Ivask, linnapea Kersti Sarapuu arutasid riigikogu liikmete Erki Noole ning Trivimi Vellistega, kuidas Paide pilgu läbi omavalitsuste olukord paistab.

  Lisaks üldisematele omavalitsuste murede ning ettepanekute kuulamisele jagunesid riigikogu liikmed gruppidesse ning tutvusid erinevate omavalitsuste tegemistega.

  Paide linnavolikogu esimehe Ants Hiiemaa sõnul on selliste külastuste puhul omavalitsustel suurepärane võimalus tutvustada riigikogu liikmetele oma plaane ning saada neile riigipoolset toetust. „Saame teha ka endapoolseid ettepanekuid, mis ei parandaks mitte ainult Paide linna vaid ka teiste Eesti omavalitsuste olukorda,“ ütles Hiiemaa. „Hea meel on näha, et meiepoolsed ettepanekud on ka töösse läinud. Parim näide selle kohta on peagi käivituv vanalinna puitarhitektuuri säilitamise riiklik toetusprogramm, millekohase ettepanekud tegime augustis Paidet külastanud regionaalministrile.“

  Kohtumisel Paide linnajuhtidega tuletas Trivimi Velliste meelde 1973. aastat, mil külastas Paidet oma soomlasest sõbra Olavi Linnusega. „Ta ütles juba tollal, et Paide puitarhitektuur ning see hõng mis siin linnas on meenutavad Soome Naantali linna ja lootis, et mitte kunagi seda miljööd ei rikutaks uusehitistega, mis linna üldisesse ilmesse üldse ei sobiks,“ kiitis Velliste.

  Riigikogu liige Erki Nool pani inimestele südamele, et hooneid ehitades tuleks rohkem tähelepanu pöörata energiasäästlikkusele, mis on iga päevaga omandamas aina suuremat tähtsust. „Ka vanalinna puitmajade renoveerimisel tuleks sellele väga tõsiselt mõelda.“

  Nii Velliste kui Nool leidsid, et Paide linnas toimiv restaureerimistoetuste süsteem, mille kaudu linn kompenseerib vanalinna majade puhul keskkonda ning miljöösse sobivate materjalide eelistamisest kõige odavamate vastu tuleneva hinnavahe, on suurepärane viis säilitamaks koostöös eraomanikega Paide väärtuslikku linnamiljööd.

  „Tegime ka ettepaneku luua seadusandlik võimalus, et valla ja linna liitumise puhul jääks ühinenud omavalitsusele õigus kasutada linna tiitlit, mitte ainult valla oma nii nagu see praegu on,“ ütles Ants Hiiemaa. „See ettepanek leidis ka fraktsiooni liikmete ühise toetuse.“  Teate edastas:

  Alo Aasma
  Paide LV teabenõunik
  55 99 77 63
  alo.aasma@paide.ee
  www.paide.ee  paide.ee

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein