Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  51 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  UudisedTäna külastab Paidet riigikogu liige Mart Laar

  31. august 2007

  Visiidi raames kohtub Laar Paide linnajuhtidega ning tutvub Paide arenguobjektide ja projektidega.
  Paide linnavolikogu esimehe Ants Hiiemaa sõnul tutvustatakse ühe objektina Laarile Vallitorni ajakeskuse „Wittenstein“ kontseptsiooni, millele loodetakse ka temapoolseid ettepanekuid ja märkmeid, et rajatav ajakeskus vabariiklikult tähtsate kultuuri- ja turismiobjektide nimistusse saaks. Ajakeskuse valmimisel saavad nii välis- kui siseturistid seal üsna põhjaliku ja interaktiivse ülevaate Eesti ajaloo peamistest etappidest, mis Vallitorni erinevatel korrustel kajastatud on.

  „Tutvustame Mart Laarile ka ideed vanalinnade puitarhitektuuri säilitamise riikliku programmi kohta, sest tema oli üks mõisakoolide programmi algatajaid, mis väga edukalt käima läks,“ sõnas Hiiemaa. „Regionaalminister Reimaale see idee meeldis ning ministeerium pidi selle kallal ka tööle hakkama,“ lisas ta.

  Volikogu esimehe sõnul on Soomes säärane toetusprogramm miljööväärtuslikele aladele edukalt käima läinud. „Ka meil Paides on lagunevaid maju, mille ajaloolist väärtust pole veel kas märgatud või pole omanikel nende taastamiseks lihtsalt vahendeid,“ sõnas Hiiemaa.

  Lisaks tutvub Laar  veel Paide raekoja, kiriku, spordihalli, uue lasteaia ja veemajandusprojektiga, mille rajamisel linn ka riigi abile loodab.


  Teate edastas:
  Alo Aasma
  Paide LV teabenõunik
  55 99 77 63
  alo.aasma@paide.ee  paide.ee

  __________________________________________


  Mart Laar tunnustas Paide häid ideid

  4. septmeber 2007

  Reedel Paidet külastanud Mart Laar tõi endaga sõnumi, et linn on oma arengusuundadega õigel teel ning võib nende elluviimisel edaspidi loota ka riigipoolsele toele.

  Kohtumisel selgitasid Paide linnajuhid Laarile lähiaja suurprojektide hetkeseisu ning käisid välja ka omapoolseid ettepanekuid, mis ei parandaks mitte vaid Paide olukorda vaid aitaksid kaasa kõigi omavalitsuste tegevusele.

  Linnavolikogu esimees Ants Hiiemaa tutvustas Laarile ideed üleriigilisest puitarhitektuuri säilitamise programmist, mille abil võiks riik toetada ajaloopärandiga hoonete taastamist ning nende väärtuse teadvustamist inimeste seas.

  „Mujal maailmas sellist puitarhitektuuri pole ning vajadus selle säilitamise järgi on tohutult suur,“ tunnistas Laar säärase programmi vajadust. „Väga hea, et te ei mõtle vaid endale vaid soovite kaasata ka teisi,“ lisas ta ning soovitas linnal kas või väikeses mahus alustada puitarhitektuuri ühenduse loomist ning programmi väljatöötamist.

  Laar vaimustus ka Vallitorni rajatava ajakeskuse projektist, mille valmimisel saavad nii välis- kui siseturistid Ants Hiiemaa sõnul üsna põhjaliku ja interaktiivse ülevaate Eesti ajaloo peamistest etappidest, millega erinevatel korrustel tutvuda saab. „Kui saaks turistil vaid hõlmast kinni, küll tal siin siis ka vaadata oleks. Mulle kohe väga meeldib, et ajakeskuses on palju interaktiivseid ja tänapäevaseid lahendusi planeeritud,“ kiitis Laar projekti, millest loodetakse kujundada Süda-Eesti turismiobjekt number üks.

  Laar pakkus välja ka mõtte, et kui eurofondidest projekt toetust ei leia, võiks suurettevõtjatele idee välja pakkuda ning erasektori sponsorluse korras korruseid välja ehitada, ning oli valmis ka ise selle nimel tööd tegema.

  Laar uskus, et riigipoolset toetust saab ka Paide Ühisgümnaasiumi kõrvale rajatav uus lasteaiahoone. „Paide linn on võrdsustanud lasteaia- ja kooliõpetajate palgad, mis on peamine eeldus riigipoolse toe saamisel,“ ütles ta. Samuti ei näinud Laar suuri takistusi ka Paide veemajandusprojekti elluviimisel. „Paide eelis on see, et teil on kõik valmis,“ lisas Laar.


  Teate edastas:
  Alo Aasma
  Paide LV teabenõunik
  55 99 77 63
  alo.aasma@paide.ee  paide.ee

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein