Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  1 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  UudisedLinnavalitsus määras ennistusabi

  28. veebruari 2007
  Järva Teataja
  Madis Aesma, reporter


  Paide linnavalitsus määras viis esimest rahatoetust linlastele, kes kavatsevad remontida oma vanalinna elamut muinsuskaitsenõuete kohaselt, seega tavalisest kallimalt.
  Paide abilinnapea Kaido Ivask lausus, et toetuste maksmise mõte on aidata inimesi, kes investeerivad vanalinnatsoonis asuva maja ennistusse. «Tahame maksta seda hinnavahet, mis tekib, kui inimene peab oma maja ennistama muinsuskaitsenõuetele vastavalt, mitte kõige odavamate vahenditega,» selgitas ta.

  Ivask lisas, et toetuse ülempiir on pool tööde maksumusest.


  Korteriühistu eeskuju tasub järgida

  Taotluste esitamise tähtaeg oli 1. märts ja neid laekus Ivaski andmetel kaheksa. «Rahuldasime viis taotlust, millest kolm puudutavad Tallinna 19 maja,» sõnas ta.

  Sealsele korteriühistule määras linnavalitsus katuse ja fassaadi eritingimusi koostada ja projekti toetuseks ligi 17 000 krooni, uut katust ehitada ja fassaadi uuendada 100 000 krooni.

  Lisaks toetab linnavalitsus Tallinna 19 elanikku Andres–Teet Merisalu 10 000 krooniga uute akende paigaldamisel.

  Teised kaks taotlust puudutavad Parkali ja Rüütli tänavat, täpsemalt koostatakse muinsuskaitse eritingimused Rüütli 28 ja Parkali 2/4 majale ning Parkali 6 kinnistule, toetuste kogusumma jääb 15 000 krooni ringi.

  Suurtoetuse pälvinud Tallinna 19 elanikele jagus Ivaskil kiitust, et nad on asja tõsiselt käsile võtnud. «Selle pärast on ka toetus päris märgatav,» sõnas ta. «See peaks olema teistele eeskujuks ja näitama, et linnalt on võimalus tuge saada.»

  Ehkki elamu iseenesest teab mis suur pole, tegutseb seal korteriühistu, kelle esimehe Andres–Teet Merisalu mõte oligi taotlus esitada.

  Merisalu ütles, et hoone hakkas juba oma korrastamatusega häirima. «Eterniitkatuse vahetame kivi vastu, fassaadi puhastame ja värvime, vahetame välja mädanenud ja mittesobivad puitosad,» selgitas ta. «Akendevahetuseni tahame jõuda tuleval aastal.»

  Korteri ostis Merisalu Tallinna 19sse eelmisel suvel, sees ta veel ei ela, sest majas pole vett ega kanalisatsiooni, kuid tänavu peaks seegi mure murduma. «Tahtsin endale tingimata korterit ilusasse vanalinna, mitte mingil juhul paneelmajja,» lausus ta. «Pean Paide vanalinna väga ilusaks.»

  Merisalu sõnas, et majanaabreid nõusse saada polnud raske. «Selgitasin, et kui maja renoveerime, tasub see pikapeale kindlasti ära,» lausus ta. «Maksed (tööde eest maksmiseks on kavas võtta pangalaenu – toim) ei tulegi nii suured, lisaks tõuseb renoveeritud maja väärtus kinnisvaraturul.»


  Linnavalitsus ootab omaalgatust

  Kui laenurahaga on kõik korras, võivad Merisalu ütlust mööda katuse– ja fassaaditööd alata juba mais.

  See, kui vana Tallinna 19 täpselt on, pole Merisalule teada. «Pole suutnud välja selgitada, aga 19. sajandi keskpaika peaks jääma,» lausus ta.

  Põhjenduseks tõi Merisalu, et hoonel on hästi tugev palkkonstruktsioon, mis viitab just sellele ajajärgule. «19. ja 20. sajandi vahetusel tehti asju pisut õhemalt,» lisas ta.

  Abilinnapea Kaido Ivask ütles, et linnavalitsusel on mõttes teha tänavu ka teine toetusvoor. «Ütlen nii: raha oli 430 000 krooni, kui nüüd toetused kokku liita, on näha, et muist jäi jagamata,» selgitas ta. «Meil on küll võimalus preemiaid määrata, aga tahaks ikka inimeste initsiatiivi näha.»

  Kui pikemale ajale mõelda, loodab Ivask, et ehk aitab toetuste maksmine kaasa sellelegi, et inimene ei hakka uut maja ehitama, vaid ostab koduks mõne vanalinna hoone.

  Ivask märkis veel, et ehkki toetuste maksmise kord jõustus eelmise aasta 1. mail, eelmisel aastal ühtegi taotlust ei tulnud.


  Järva Teataja

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein