Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  4 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  ArtiklidPaide ootab uusi elamispindu

  3. aprilli 2007
  Järva Teataja
  Madis Aesma, reporter


  Märtsi keskel võttis Paide linnavolikogu vastu Vainu 3 detailplaneeringu, valmib uus korterite ja äripindadega maja. Elamispindu on kavas ehitada mujalegi ja need on ekspertide hinnangul oodatud.
  Lisaks Vainu tänava majale peaks korterelamu kerkima ka selle lähinaabrusse Suur–Aia tänava äärde, kuhu on juba vundamendiaukki kaevatud. 


  Nõudlus ületab pakkumise

  Samuti on kõneldud kortermajast vana katlamaja kohal, uutest elamispindadest endise lihakombinaadi asemel ja endises apteegilaos.

  Vainu 3 hoone ehituse taga seisva kinnisvaraärimehe Hannes Loopere meelest on uute korterite tulek Paidesse hiljaks jäänud. «Kui mujal on uute korterite turg juba olemas ja tegelikult isegi end ammendanud, pole meil ühtegi uut kortermaja,» lausus ta.

  Loopere tõi näite: viimane uus elamu, mis Paides otsast lõpuni ühe hooga valmis ehitati, on ühisgümnaasiumi ligidusse jääv Pärna 8. «Kolisin sinna värskelt sisse, see oli 1994. aastal,» meenutas ta. «Pärna 10 ja Tööstuse tänava kortermajad ehitati valmis küll hiljem, ent majakarbid olid juba selleks ajaks olemas.»

  Seda meelt, et linn on korterinäljas, oli ka Järva Teataja eelmisel majandusküljel ilmunud arvamusloos kinnisvarabüroo Uus Maa analüütik Annika Jakobson.

  Jakobsoni teada on Paides kõige suurem nõudlus kahetoaliste korterite järele, kusjuures hea asukohaga sellise korteri müük võib Paides võtta aega vaid mõne nädala.

  Ka elavnenud üüriturul ületavat nõudmine pakkumist ja suur nõudlus on eramukruntide järele.

  Paide linnavalitsuse arhitekt–nõunik Marje–Ly Rebas kinnitas sama: turgu on, korteritest ja elamukruntidest on puudus, samal ajal on tekkinud maksejõulised kliendid. «Raha hakkab ka siia jõudma,» lisas ta.

  Mis Vainu 3 krunti puutub, siis see on seisnud juba aastaid tühjalt, varem asus seal pikk kahekorruseline puumaja.

  Linnaajaloohuviliste seltsi Weissenstein kodulehe andmeil asunud krundil 1920ndail aastail õlleladu ja mineraalveetööstus.

  Uus hoone tuleb Loopere ütlust mööda kolmekorruseline: esimesel korrusel üle 300 ruutmeetrit äri– ja büroopindu, kahel järgmisel korrusel 14 kahe– ja kolmetoalist korterit.

  Nii äripindade kui ka korterite vastu on Loopere teada Paides nõudlus suur. «Küsitakse kogu aeg, kas ei saaks juba broneerida,» sõnas ta.

  Ehituse maksumus ja sellest tulenevalt ka ruutmeetrihind pole Loopere väitel veel teada.

  Ka selle üle, millal elanikud korterivõtmed kätte saavad, ei soovinud Loopere spekuleerida, lausus vaid nii palju, et hea, kui hoone on sügiseks katuse all.


  Bermudasse tuleb kaks maja

  Vainu tänava maja naabrusse Suur–Aia tänava äärde endise nn Bermuda kolmnurga asemele peaks kerkima kaks viilkatusega hoonet, kuhu on samuti tulemas äripinnad ja korterid: ühte seitse ja teise kolm, lisaks kokku kuraditosin äripinda.

  Kesklinna katlamaja on peaaegu lammutatud, järel on veel pisut rohkem kui üks sein ja kivilasu.

  Esialgsete plaanide järgi pidi ST Invest asemele ehitama neljakorruselise hoone, mille esimese korrus jääb äripindade ja kolm järgmist korrust paarikümne korteri tarvis.

  Eile sõnas ST Investi juhataja Tarmo Zernant, et vahepeal on mõtted krundiga seoses muutunud ja see, mis täpselt katlamaja asemele kerkib, on lahtine. Sellest tulenevalt ei tahtnud ta välja käia ka ehitustööde algusaega.


  Järva Teataja

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein