Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  6 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  UudisedMärtsis toimub Paides rahvusvaheline muusikafestival

  7. detsember

  Tuleva aasta 16.-19.märtsini korraldatakse Paides muusikakooli eestvedamisel rahvusvaheline muusikafestival „Paide ja Sõbrad“ kuhu oodatakse osalema 160 muusikuid seitsmest välisriigist.
  Muusikafestival on Paide linna 2007.aasta kultuurivaldkonna suursündmus nii muusikutele kui publikule ning sellest oodatakse uue traditsiooni tekkimist. Tegevused toimuvad viies erinevas õpitoas ning festival lõppeb piduliku kontsertesinemisega.

  Õpitubade juhendajatena on oma nõusoleku andnud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia õppedirektor Harri Illak (puhkpill), Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia  dotsent, Rakvere Muusikakooli direktor, Tallinna Muusikakooli õpetaja ja keelpilliorkestri juhendaja Toivo Peäske (keelpill), Eesti Akordioniliidu asutajaliige, väljapaistev Eesti akordionimuusik Venda Tamman (akordion), Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud, MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskus programmijuht Tarmo Noormaa (rahvamuusika) ja Rahvusooper Estonia poistekoori peadirigent, Virumaa poistekoori peadirigent, Eesti Meestelaulu Seltsi poistekoori peadirigent Hirvo Surva (segakoor).

  Erinevate riikide muusikud saavad läbi õpitubade viljeleda loovat ja arendavat muusikalist ühistegevust. Osaleda saavad muusikud alates 13. eluaastast, keda oodatakse Soomest, Rootsist, Taanist, Lätist, Leedust, Tšehhist, Ukrainast ja loomulikult Eestist.

  Paidele kui korraldajale annab see võimaluse tutvustada laiemalt Eesti muusikat, mis aitab edendada Euroopa rahvaste ühtset kultuuriruumi ja soodustab rahvusvahelist koostööd. Festivali raames tutvustatakse väliskülalistele Paide linna kauneid ajaloolisi vaatamisväärsusi, külastades Järvamaa muuseumi ja Paide Vallitorni.

  Festivali toimumise ajal 16.-19. märtsini on igal üksikul osalejal või kollektiivil võimalik esineda Paide linna kultuuri- ja meelelahutusasutustes: Raekoda, kirik, erinevad saalid, restoranid, pubid jms.

  Põhjamaade muusikafestival on alguse saanud 1987. aastal sõpruslinnade liikumisest, kuhu kuuluvad Håbo (Rootsi), Fredensborg Humlebaeck (Taani), Nittedal (Norra), Ingå (Soome) ja Paide (Eesti). Festival on toimunud kaks korda Håbo’s, kaks korda Fredensborg Humlebaeck’is, Nittetadal’is ja Ingå’s.

  Paide linna puhkpilliorkester on osalenud festivalidel alates 2000. aastast. 2005. a märtsis Paides toimunud muusikafestival osutus ülimenukaks nii osalejate, juhendajate kui lõppkontserdi külastajate arvates. Sellest tulenevalt on Paide Muusikakooli eestvedamisel kavandamisel uus muusikafestival, millest kujuneks traditsiooniline Paide muusikaline suurüritus.


  Lähemalt:

  Arne Põder
  Paide Muusikakooli direktor
  GSM 52 87 022


  Teate koostas:

  Urmas Glase
  Paide LV avalike suhete nõunik
  GSM 50 10 409  paide.ee

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein