Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  2 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  UudisedEesti Raadio ja Eesti Televisioon avavad korrespondendipunkti Paides

  6. november 2006
  Järva Teataja


  Eesti Raadio ja Eesti Televisiooni uudistetoimetused avavad homme, 7. novembril Paides ühise Kesk-Eesti korrespondendipunkti. ETV ja Eesti  Raadio toimetajana asub Paides tööle Olev Kenk.
  2006. aasta suvel alanud Kesk-Eesti korrespondendipunkti loomine on  jõudnud lõpule. Suvel avaliku konkursi teel välja valitud toimetaja  Olev Kenk on läbinud praktika Eesti Raadio ja Eesti Televisiooni uudistetoimetustes ning alustab homsest tööd Järva maavalitsuselt  renditud ruumides aadressil Paide, Rüütli 25.

  Regionaalsete stuudiote arvu suurendamine on kirjas nii Eesti Televisiooni kui ka Eesti Raadio arengukavas. Kesk-Eesti > korrespondendipunkti loomise tingis ka vajadus suurendada  avalik-õigusliku ringhäälingu kohalolekut Eesti ühes kõige kiiremini  arenevas piirkonnas. Eesti Raadiol on kohalikud stuudiod Tartus,  Pärnus ja Narvas ning korrespondendipunkt Viljandis. Eesti Televisioonil on lisaks Tartu stuudiole kohalikud  korrespondendid ka Virumaal, Valgamaal, Saaremaal ja Pärnus.

  Olev Kenk on kogenud ajakirjanik, kes on töötanud aastatel 2003-2005 Türi Rahvalehe peatoimetajana ja 1994-2002 Kuma Raadio peatoimetajana.  Kenk on teinud kaastööd nii Eesti Raadiole kui ka uudisteagentuurile BNS.

  Eesti Raadio ja Eesti Televisiooni korrespondendipunkti avamine toimub  7. novembril algusega kell 11.00 Järva maavalitsuse saalis (Rüütli 25).


  Lisainfo:

  Hanno Tomberg, ER uudiste- ja sporditoimetuse juhataja,
  tel. 50 31 345

  Andres Kuusk, ETV uudistetoimetuse peaprodutsent
  tel. 51 66 488

  Olev Kenk, Eesti Raadio ja Eesti Televisiooni toimetaja
  tel. 38 50 169


  JIP

  vt ka pilte avamisest

  Kesk-Eesti korrespondent Olev Kenk lubab uudiste tegemiseks välja sõita isegi südaööl

  7. november 2006

  Tänasest hakkab Järvamaa uudiseid vahendama Eesti Televisiooni ja Eesti Raadio Kesk-Eesti korrespondent Olev Kenk.

  Eelkõige Järvamaa ning kogu Eesti jaoks ajalooliselt olulist hetke - Eesti Televisiooni ja Eesti Raadio korrespondendipunkti avamist Järvamaal - olid kinnitamas Eesti Televisiooni juhatuse esimees Ainar Ruussaar, juhatuse liige Juhan Paadam, Eesti Raadio juhatuse esimees Margus Allikmaa, uudistetoimetuse juht Hanno Tomberg, juhatuse liige Sulev Valner ning esindajad teistest korrespondendipunktidest.

  Pidulikul korrespondendiruumide avamisel lõikasid lindi läbi uudistevahendaja Olev Kenk, Järva maavanem Üllar Vahtramäe, Järvamaa Omavalitsuste Liidu esimees Arvo Sarapuu, Eesti Televisiooni juhatuse esimees Ainar Ruussaar ning Eesti Raadio juhatuse esimees Margus Allikmaa.

  Värsket korrespondendijuhti tulid soojade sõnadega õnnitlema omavalitsuste juhid, ajakirjanikud ning erinevate asutuste ja ühenduste esindajad Järvamaal.

  Kesk-Eesti korrespondendi Olev Kenk´i sõnul  hakatakse uudiseid vahendama nii Järvamaalt kui maakonda ümbritsevatest omavalitsustest.

  „Enne tööleasumist (toim. Tööleping sõlmiti 1. novembril 2006.a.) olin Eesti Raadios ja Eesti Televisioonis tööpraktikal. See andis aimu, millised on ootused korrespondendile, milline on uudiste formaat, mida minult oodatakse. Tööpraktikal tekkis ka üleüldine arusaam, milliseid uudiseid on mõtet üleriigilisse kanalisse pakkuda. Vastuvõtt oli väga usalduslik ja ilma pikema jututa tuli tööle asuda. Eesti Raadiosse sai tehtud 14 uudistelugu, neist pikem käsitlus Järvamaa rahvamajadest ning Aktuaalsele Kaamerale 16 uudist, millest 3 kuulusid ühe päeva olulisemate uudiste hulka," selgitab Kenk korrespondendipunkti avamisele eelnenud tööpraktikat raadios ja televisoonis.

  „Järvamaal hakkan tööle täiesti üksi - ise olen operaator, toimetaja, monteerija, edastaja, vastutaja ning lisaks ka autojuht," lausub Olev Kenk kindlal ning reipal toonil. „Tehnilise poolega kohanemine ja tutvumine võtab ehk rohkem aega," lisab ta.

  “Minu tööaeg on piiramatu. Kui sündmus on oluline, sõidan välja ka südaöösel,“ lubab Kenk.

  „Ka ürituse korraldajad peaksid endale teadvustama, et iga külakiige avamine pole üleriigiliselt tähtis. Oluline on, et inimesed ise pakuksid teemasid välja, millest rääkida ja mida kajastada. Kõik inimesed võiksid märku anda oma tegemistest, ükski valdkond või teema pole välistatud. Ainuke tingimus on see, et uudis peaks huvi pakkuma üle-eestilsele vaatajale,“ kutsub Kenk järvamaalasi üles koostööle uudiste vahendamisel.

  Esimene raadiouudis läheb eetrisse homme teemal „Järvamaal on elamuehitus hoogustunud".

  Täna õhtul näevad järvamaalased Eesti Televisiooni ja Eesti Raadio Kesk-Eesti korrespondendipunkti avamist ETV uudistesaates Aktuaalne Kaamera.

  Kesk-Eesti  korrespondendipunkt asub Järva maavalitsuses.


  Info ja kontakt:
  Olev Kenk
  Eesti Televisiooni ja Eesti Raadio Kesk-Eesti korrespondent
  53 428 136
  38 50 169
  olev.kenk@er.ee
  olev.kenk@et.ee

  Teate koostas:
  Anu Ansberg
  SA Järvamaa Arenduskeskus
  infoportaali toimetaja
  GSM 52 55 115
  portaal@jarva.ee

  JIP

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein