Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  6 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  UudisedPaidest joostakse Türile 25. korda

  17. september 2006

  1. oktoobril toimub 25. Paide- Türi Rahvajooks.
  Juba veerandsada aastat kogunevad jooksuhuvilised nii Eestist kui piiri tagant Kesk-Eestisse, et joosta Paidest Türile. Kahte naaberlinna ühendav 14 km pikkune rada on erinevatel aastatel kokku meelitanud kümneid tuhandeid spordihuvilisi, lisaks lühema distantsi, lastejooksude ja minijooksude osalejaid. Eesti tippjooksjad peavad Paide-Türi rahvajooksu hooaja lõpuürituseks.

  Kaks aastat järjest on Eesti vanima rahvajooksu võitnud Vjatšeslav Košelev. Lühemal distantsil joosti mullu esmakordselt Kirnast- Türile (6,4 km), parim oli triatleet Raimo Raudsepp. Eelmisel aastal osalesid Kirna- Türi distantsil esmakordselt ka kepikõndijad.

  2005. aastal jõudis Kirna- Türi distantsil finišisse 451 ning Paide- Türi distantsil 310 jooksjat. Pinget hoidis lõpuni üleval korraldajate julge idee selgitada eriauhinna motorolleri võitja joonejooksuga, finišis oli esimesena kõige noorema vanuseklassi võitja Tõnis Juulik.

  Kõige rohkem lõpetas jooksjaid Türil aastal 1983- kokku 1668 võistlejat. 1986. aastast kehtib osalejate rekord kahe distantsi peale kokku 3500 võistlejat (Türil lõpetas 1662 ja Kirnas 1838). Kui siia juurde arvestada veel Paides ja Türil peetud lastejooksud, siis 80-datel oli mitmelgi aastal osavõtjate koguarv üle 5000.

  Väljapoole Eestit on läinud võit ainult 1993. aastal, kui jooksu võitis taanlane Carsten Jorgensen ja 2000-l aastal, kui võidukarika viis Leedumaale Pavelas Fedorenko. Võitja au on saanud Paide-Türi rahvajooksul maitsta enamus Eestimaa tugevamaid mailereid- Rein Valdmaa, Toomas Turb, Einar Oimet, Kalev Urbanik, Aivar Tsarski, Vello Misler, Jevgeni Agapov, Toomas Tarm, Üllar Matt, Ahto Tatter, Pavel Loskutov, Vjatšeslav Košelev ja Margus Pirksaar. Naiste jooksudel leiame võitjate hulgast Sirje Eichelmanni, Tiina Idavainu, Pille Kukke, Jane Salumäe, Maile Magnussoni, Külli Kaljuse ja palju teisi tuntud tegijaid.

  Jooks on püsinud peaaegu muutumatul kujul kõik need aastad. 14 km pikkune distants algab Paide Kultuurikeskuse eest ja finišeeritakse Türi Linnastaadionil. 1996. ja 1997. aastal prooviti ka pikemat varianti ning joosti Paidest Türile läbi Väätsa, kuid 1998. aastal pöörduti tagasi klassikalise variandi juurde.


  25. Paide –Türi juubelijooksu absoluutvõitjat autasustatakse motorolleriga ja naiste arvestuse võitjat jalgrattaga. Absoluutarvestuse kümmet kiiremat meest ja viit kiiremat naist autasustatakse karikatega. Samuti saavad karika põhidistantside kõigi vanuserühmade kolm paremat. Kõiki finišeerijaid autasustatakse Paide-Türi rahvajooksu medaliga.

  Põhidistantside vanuserühmade võitjad saavad võimaluse osaleda joonejooksus ja võita Olympose digifotokaamera. Tegemist on klassikalise joonejooksuga ja jooksu pikkus on 90 meetrit. Joonejooksu peetakse vahetult enne autasustamist Türi Linnastaadionil.

  Registreerimine toimub jooksu koduleheküljel www.rahvajooks.ee  , Paide Tervisekeskuses (Ruubassaare tee 5) ja Türi Spordiklubide Liidus (Kalevi tn 9). Eelregistreerimine lõpeb 28. septembril.

  Lisateave:
  www.rahvajooks.ee 
  Piret Sapp
  Üldjuhtimine
  52 20894; piret@rahvajooks.ee 

  Teate koostas:
  Kersti Viilup
  38 48203; 55 23323; Kersti.Viilup@tyri.ee 
  paide.ee

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein