Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  2 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  UudisedLinn võtab hooletusse jäetud majalobudike omanikud ette

  24. juuli 2006
  Postimees


  Munitsipaalpolitsei andmetel on Tallinnas 153 tühja ning osaliselt põlenud ja lagunenud majalobudikku, millest paljud tuleks kiiremas korras lammutada.
  Pärast seda, kui linnapea Jüri Ratas käis koos linnaametnikega mai keskel Tallinna tühje maju kaemas, sai munitsipaalpolitsei ülesande koostada nimekiri kõigist nendest linna «vaatamisväärsustest».

  Nimistusse kogunes 153 majalobudikku, millest 48 asub kesklinnas ning 34 Põhja-Tallinnas.

  Lobudikud lammutamisele

  Abilinnapea Olga Sõtniku sõnul valib linnavalitsus koostöös linnaplaneerimise ametiga nüüd välja need majad, mis ohustavad kõige enam tänaval kõndivaid inimesi ning on ka tuleohtlikud. Asjatundjad teevad selgeks, kas neid hooneid on võimalik taastada ning kui palju see võiks hinnanguliselt maksma minna. Majad, mis taastamist ei vääri, tuleb lihtsalt lammutada.

  «Selle otsuse saadame igale omanikule ning kui ta ei suvatse oma kinnisvaraga midagi ette võtta, siis rakendame juba ehitusseadusest tulenevaid meetmeid,» selgitas Sõtnik. «Anname ikka mõistlikud tähtajad, et kui inimene peab ehitist endale vajalikuks, siis jõuaks ta selle ka korda teha.»

  Korraldustele mittealluvate omanike suhtes saab rakendada asendustäitmist ehk hooned sunniviisiliselt lammutada.

  Esimese asjana teeb munitsipaalpolitsei majaomanikele hoiatuse ning annab tähtaja, milleks omanikud peavad hoonetel vähemalt esimese korruse aknad laudadega kinni lööma, et juhuslikud hulgused majja sisse ei pääseks. Osa lagunenud hooneid kuulub ka linnale, nendega peavad linnaosavalitsused samamoodi talitama.

  Munitsipaalpolitsei direktori Tiit Kivikase sõnul asub üle poolte lagunenud ja tühjadest majadest kesklinnas ning Põhja-Tallinnas. Kesklinnas paiknevad ühed hirmsamad majalobudikud näiteks aadressil Mardi 10, Ravi 13, Vesivärava 14, Joa 6 ning Adamsoni 34.

  Kesklinn ja Põhja-Tallinn

  Munitsipaalpolitsei seisukohalt on asi korrast ära siis, kui mahajäetud maja uksed-aknad on lahti, mis tekitab ohu, et juhuslikud inimesed võivad sinna sisse minna ning hoone põlema panna.

  «Meie nõue omanikule on uksed ja aknad laudadega kinni lüüa, aga ega see ei kaunista ju maja, nii et vaja on ka midagi enamat ette võtta,» märkis Kivikas. «Selles küsimuses peab aga omanikuga suhtlema juba linnaosavalitsus ning linnaplaneerimise amet.»

  Kivikase sõnul on osa lagunenud majade omanikud inimesed, kes need kunagi odavalt ostsid ning ootavad nüüd parajat aega, et hooned võimalikul kallilt maha müüa. Sellised omanikud ei ole tavaliselt eriti huvitatud oma kinnisvara kordategemisest.


  Tühjad majad

  Põhja-Tallinn 48
  Kesklinn 34
  Nõmme 21
  Lasnamäe 19
  Pirita 14
  Kristiine 12
  Haabersti 4
  Mustamäe 1
  Kokku 53


  Postimees

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein