Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  5 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  UudisedLidl ei tule Paidesse

  19. juuli 2006

  Tänane Äripäev teatab, et viimased aastad aktiivselt kinnisvara ostnud ning kaupmehi oma tulekuga ärevil hoidnud Saksa odavkauplustekett Lidl otsustas Eestisse tulekust loobuda ning krundid müüa.
  Loobumise põhjuseks on toodud see, et Eesti turg on liiga väike. Praeguseks on enamik Lidli töötajatest Eestis lahkunud, ei tööta ka lidl.ee koduleht.

  Kaupluseketi rajamiseks on Lidl ostnud Eesti linnades kokku 28 krunti. Ka Paides on ostetud kolm krunti: Põllu 19 ja 21 ning Aiavilja 4.


  kaart: www.tarkvarastuudio.ee/paide


  Neil kruntidel asuvad kaks puumaja, millest Aiavilja tänaval asuva maja lammutamist oli plaanis alustada juulikuus, Põllu tn maja ilmselt järgmisel aastal. Ühendus Weissenstein tegi selle aasta kevadel Lidlile ettepaneku võimaldada Aiavilja tänaval asuva maja lammutamisel Paide restaureerimiskeskusele jätta väärtuslikumad detailid nagu uksed, aknad, katusekivid jms, millega Lidl ka nõustus. Maja tervikuna teisaldada ei ole võimalik, kuna tegu ei ole palkmaja vaid sõrestikehitisega. Majast väärtuslikuma osa päästmise oli valmis korraldama Paide linnavalitsus.

  Äripäeva andmetel on Lidlil nüüd kavas ostetud kinnistud maha müüa. Ostmisest võib olla huvitatud VP Market, ehkki enamik krunte on ostetud Säästumarketi lähedusse. Säästumarketi juhi hinnangul on aga Lidl ühe osa krunte ostnud tõenäoliselt turuhinnast kallimalt, mistõttu Säästumarket ei pruugi nende ostmisest huvitatud olla.

  Paidesse ostetud krundid müüakse tõenäoliselt maha sügisel, nendel asuvaid puumaju enne müüki lammutama ei hakata. Loodetavasti on ka uue omanikuga võimalik saada kokkuleppele majade võimalikult suures ulatuses päästmise osas. Puumajade detaile oleks vanalinna arendamise huvides võimalik mitmel viisil tulevikus kasutada: vahetada välja vanalinna puumajade pöördumatult kahjustada saanud aknad, uksed jms kasutades vanu ehitusdetaile, st säästvalt renoveerides. Vastavalt aasta alguses Ühenduse, Paide linna ja Säästva Renoveerimise Infokeskuse vahel sõlmitud kokkuleppele on Paidesse kavas asutada nn restaureerimiskeskus, kus sellealane teave ning ka ehitusmaterjalid oleksid vanalinna majaomanikele kättesaadavad.


  Aiavilja 4  Vt ka uudist VP Marketi kaupluse ehitamise kohta Pärnu tn äärde

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein