Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  96 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  ArtiklidKatlamaja korstna asemele kerkib maja

  Tiit Reinberg
  1. aprilli 2006 Järva Teataja


  Paide kesklinnas lammutatakse endise katlamaja korstnat, plats peab lage olema kahe kuu pärast, järgmisel aastal kerkib samasse neljakorruseline kortermaja.
  Aastaid Paide kesklinnas kõrgunud korstna lammutamine algas teisipäeval, eilseks oli see hiiglane meeter või paar juba madalam.

  Paide abilinnapea Kaido Ivask ütles, et vastavalt kinnistu omaniku ST Investiga sõlmitud lepingule peab korsten ja katlamajahoone olema lammutatud mai lõpuks.

  Kõrghoone jääb ära

  Ivask tunnistas, et korstnat lammutada pole lihtne, sest lõhata ei tohi, vaid lõhkuda kivi haaval. «Ka katlamaja tuleb võimaluste piires lahti võtta, mitte kopaga purustada, mis tekitaks kesklinnas palju tolmu,» selgitas ta.

  Ivaski teada kavatses omanik esialgu juba käesoleval aastal ehitusega algust teha, aga nüüd on lükanud selle järgmisse aastasse.

  Paide linnavalitsuse arhitekt–nõunik Marje–Ly Rebas selgitas, et kinnistu omanik tahtis endise katlamaja asemele ehitada kaheksakorruselist korterelamut, kuid linnavalitsus ei nõustunud. «Sinna tohib ehitada kuni neljakorruselist maja, sellega on päri ka muinsuskaitsjad,» lausus ta.

  Milline katlamaja asemel kerkiv maja täpselt välja näeb, pole Rebasele veel teada, sest alles on algatatud detailplaneering. «Tean nii palju, et sinna on plaanis teha neljakorruseline maja, mille esimene korrus jääb äripindadeks ja ülemised korrused korteriteks,» sõnas ta.

  Rebase arvutusi mööda mahuks krundile kuni 20 korterit.

  Rebas märkis, et lähiaastatel võib kesklinna tulla juurde uusi korterelamuid veelgi.

  Ühe võimaliku kohana nimetas ta krunti Vainu 3. «Samuti on räägitud, et vana apteegiladu ehitatakse kortermajaks ümber,» lisas ta.

  Krunt maksis 95 000 krooni

  ST Invest sai Väike–Aia tänavas endise katlamaja kohal kahe kinnistu omanikuks möödunud aasta septembris oksjonil, kus ta tegi pakkumise 95 000 krooni.

  90 000–kroonise alghinnaga oksjonist võttis toona osa veel kaks firmat, kellest üks pakkus alghinda, aga teine pakkumist ei teinud.

  ST Investi juhatuse liige Tarmo Zernant ütles, et tegemist on Tallinna kinnisvarafirmaga, kes pole Paides varem tegutsenud. «Oleme kinnistust huvitatud, sest see asub kesklinnas, ka peaksid Paides kinnisvarahinnad tõusma,» selgitas ta.

  Spetsialistide hinnangul läheb korstna ja katlamajahoone lammutus maksma miljon krooni.


  Järva Teataja

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein