Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  4 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  UudisedPaide linnavolikogu ei andnud luba Rüütli 10 kinnistu jagamiseks

  2. detsember 2005

  Paide linnavolikogu ei andnud 2. detsembri istungil luba Rüütli 10 detailplaneeringu algatamiseks, mille eesmärk oli kinnistu jagamine.
  Volikogule esitatud eelnõu ja selle seletuskirja kohaselt oleks elamumaakinnistu jagatud kaheks krundiks. Ühele krundile jääks Rüütli 10 elamu ning selle suuruseks saaks u 800 m2. Teine krunt saaks sissepääsu Vee tänava poolt ning selle suuruseks saaks u 660 m2.

  Volikogu otsus oleks olnud vajalik seetõttu, et kehtiva üldplaneeringu järgi on lubatud uue elamukrundi minimaalne suurus Paide linna territooriumil 1200 m2. Uute, jagamisel tulemusel tekkivate kruntide suurus oleks aga väiksem, mis tähendaks üldplaneeringu tingimuste muutmist. Linnavalitsuse poolt esitatud seletuskirjas on samuti märgitud: “Kuna linnaeelarves selleks aastaks planeeritud summad vanalinna detailplaneeringutele (et aidata kaasa vanalinna korrastamisele ja sinna aktiivse elukeskkonna loomisele) on kasutamata, teen ettepaneku nõustuda taotluses toodud ettepanekuga rahastada planeeringu koostamine Paide linna eelarvest.”

  Rüütli 10 asub vanalinna muinsuskaitsealas, mille põhimääruse § 7 lg 1 sätestab:
  “Muinsuskaitseameti ja Paide Linnavalitsuse loata on muinsuskaitsealal keelatud “Muinsuskaitseseaduse” §-s 24 sätestatud tegevused”.
  Muinsuskaitseseaduse § 24 lg 1 p 4 kohaselt on ilma nimetatud loata keelatud “ajalooliselt väljakujunenud tänavatevõrgu, ehitusjoone ja kruntide (kinnistute) piiride muutmine ning kruntimine”.
  Seega olnuks ka Rüütli 10 kinnistu jagamiseks vajalik eelnev muinsuskaitseameti nõusolek, millist aga linnavalitsus eelnõu volikogule esitamise ajaks saanud ei olnud.

  Muinsuskaitsealasse jäävad krundid on ajalooliselt välja kujunenud. Paidele on olnud iseloomulikud suured krundid, mille tänavapoolses osas on asunud hooned, mis koos kõrvalhoonetega on tihtipeale moodustanud sisehoovi. Linnale andsid oma ilme kruntidel asunud suured aiad. Seega vanalinna kinnistute jagamine on kahtlemata selline otsus, mis peab olema kooskõlas vanalinna miljöö säilitamise ja vanalinna arengusuundadega. Muinsuskaitseameti ja teiste asjaga seotud institutsioonide seisukoht Rüütli 10 küsimuses kujuneb ilmselt välja mõne lähinädala jooksul.

  Ühendus loodab, et selliste otsuste tegemisel võetakse arvesse ka ettevalmistatud vanalinna arenguvisiooni, mis sisaldab eraldi peatükki ka Rüütli tänava kohta. Et esmapilgul väheolulised üksikküsimused saavad laiema kõlapinna on hea. See elavdab tõenäoliselt arutelu selle üle, millised üldse on vanalinna arendamise perspektiivid ning kuidas vana säilitada selliselt, et see ei saaks takistuseks uuele.


  Linnavolikogule esitatud otsuse eelnõu tekst

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein