Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  3 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  UudisedWestminsteri muuseumiekspert hindas Vallitorni muutmist ajalookeskuseks heaks tulevikku vaatavaks ideeks

  12. august 2005

  Reedel, 12.augustil tutvustas Paide Linnavalitsus Vallitorni ajalookeskuseks muutmise kava, et saada projektile juurde hinnang Westminsteri muuseumieksperdilt Lundy Stewart McNulty´lt.
  Linnapea Heli Suvi ütles, et väljastpoolt tuleva inimese arvamus on väga oluline veendumaks, et oleme õigel teel. Samuti lisavad asjatundjate hinnangud kindlustunnet tuleviku jaoks, mis puudutab linnaeelarve koostamist ja projektides omaosaluse planeerimist.

  Lundy Stewart McNulty sõnul meeldib talle nelja kuninga legend väga. „Pole tähtis, et ajaloolased mõneti kahtlevad, kas tegelikult kõik täpselt nii oli. Inimestele meeldivad legendid ja nende sisu Vallitorni väljapaneku atraktiivsemaks muutmiseks ära kasutamine on igati teretulnud. Et Paides on midagi erilist, peab kaugemale maanteedele näha olema. Miks ei võiks paekivist teha väikesed tornid sissesõiduteede lähedusse ja hakata paekivist väikeseid minitornilaadseid suveniire tootma. Et suurendada külastajate arvu, peab Paide ja Vallitorn saama ekskursioonibusside peatuskohaks. Järelikult on vaja mõelda ka muule – et tornis oleks lift ja hea söögikoht. Torni jaoks võiks kirjutada näidendi, kus külastaja ise saaks mõnda rolli teha või tegevuses osaleda. Müntide vermimise käivitamine on samuti suurepärane mõte. Midagi peab olema niisugust ka, mida kellelgi teisel pole, näiteks maitsetaimede aed. Neid kasvatati keskajal igas kindluses,“ soovitas Westminsteri ekspert.

  Ta lisas, et kogu torni ei peaks püsiekspositsiooniga ära sisustama, vaid jätma ruumi kunstigalerii jaoks. Kunsti müügist peaks osa minema Vallitornile. Ameerikas on see tavaliselt 30% tulust, mis läheb galeriile. Mõelda tuleks raadio ja telesaadete peale, aga samuti võiks Vallimägi ja torn olla filmide tegemiseks sobiva taustaga koht. Keskaegse muusikafestivali kohaks sobib samuti Vallimägi hästi.

  Vallitorni juhataja Jaak Salmar ütles, et paljud mõtted on juba kohapealgi olnud olemas ja arutlemise all, kuid vajavad edasiviimist. Lift on kindlasti üks asi, mis aitab suurendada oluliselt külastajate arvu, ka ürituste korraldamiseks on siis tornis paremad tingimused.

  Linnapea Heli Suvi lisas et mõnda mõtet, näiteks keskaegne muusika ja väike festival annab siduda Meistrite Laadaga. Talvel toimunud festival „Kolmkõla“ peaks ka edaspidi Vallitorniga seotud olema, laiendada saab paepäevade aegu toimuvat tegevust.

  Kahe linna tulevikukavadest rääkides ja kultuurivahetust silmas pidades tegi Paide linnapea Westminsteri linnale ettepaneku nende skulptori osalemiseks Paide Paepäevadel, mis toimuvad järgmise aasta suvel.

  Lähemalt:
  Paide linnapea Heli Suvi tel 510 4558
  Paide Linnavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Jüri Hansen tel 517 9379


  Eha Moosel
  Teabenõunik
  383 8622; 526 6748
  eha.moosel@paide.ee

  paide.ee

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein