Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  5 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  UudisedTallinn tuleb päevaks Paidesse külla

  23. juuli 2005

  Tallinna Paidesse külla tulek on üsna loogiline, üheksa aasta eest Tallinnas peetud Järvamaa päeva järg, arvab Kersti Sarapuu.
  Aastatagune ideevälgatus kutsuda pealinn Eestimaa südamesse on teoks saamas. 10. septembril tuleb Tallinn Paidesse end tutvustama, koostöösidemeid looma ja Järvamaa pealinna avastama.

  Tallinna Paidesse külla tulek on üsna loogiline. 1996. aasta suvel peeti Järvamaa päev Tallinnas Raekoja platsil. Järvalaste dessant andis pealinlastele mõjusalt aimu Järvamaast ja tema inimestest.

  Ettevõtjad otsivad koostöövõimalusi

  Nüüd on pealinlased oodatud südamaale. Juunist alates tegeleb Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni juhitud komisjon ürituse ajakava, sisu ja osalejate nimekirja kokkupanekuga. Komisjoni töös osalevad ka Paide linna esindajad.

  Tallinna päev on mõtteline sissejuhatus lähenevale Paide 714. sünnipäevale septembri lõpus. Seepärast on valitud avalike ürituste stiiliks keskaeg.

  Päeval on mitu mõõdet. Linnas on kultuuriüritusi, kohtuvad linnajuhid ja ettevõtjad.

  Samasugust Tallinna päeva kavandab ka Haapsalu augustis, kus see on seotud kuurordi aastapäevaga ning stiililt viidud XIX sajandi algusse, kui Haapsalust hakkas kujunema tsaariperekonna meelispuhkepaik.

  Praeguste kavade kohaselt algab Tallinna päev Paides 10. septembri hommikul kahe rae kohtumisega. Kuidas see täpselt välja näeb, tuleb veel mõlema linna võimudel läbi arutada, aga ilmselt üllatab linlasi.

  Hommik algab kirikukontserdiga, kus esineb Tallinna vanalinna poistekoor Tomi Rahula juhatusel. Hommikusse on kavandatud ka ettevõtlusfoorum. Soovime külalistele näidata linna ettevõtteid ja objekte, kus on võimalusi teha koostööd või uut ettevõtet rajada.

  Oleme tänulikud, kui linna ettevõtjad siinkohal meile nõuga appi tulevad, et saaksime pealinna külaliste tähelepanu juhtida neile momentidele, mis Paidele enim koostööd ja arengut toovad.

  Ettevõtlusfoorumil on läbiv teema infrastruktuuri areng Paides. Ettekannetes annavad hinnanguid ja ideid nii asjatundjatest teoreetikud kui praktikud.

  Kitsamalt käsitletakse eraldi kinnisvaraarendust, linnakujundust, muinsuskaitset ja turismi. Viimasel on oluline osa Vallimäe atraktiivsemaks muutmisel.

  Ettevõtluskeskkonna arengut silmas pidades tutvustab Tallinna ettevõtlusamet pealinna väike– ja keskmise suurusega ettevõtete loomise ja arendamise projekte.

  Kultuuriprogramm tuleb tihe

  Paide kultuurikeskuses on päeva vältel mitu meelelahutusüritust. Kell 14 toob Linnateater lavale etenduse, õhtul annab Tallinna Filharmoonia Georg Otsa mälestuskontserdi kavaga, millega astus menukalt üles Moskvas.

  Päeva jooksul on linna eri paigus tantsutruppide ja esinejate ülesastumised. Õhtul pakuvad pealinlased paidelastele elavat tantsu– ja meeleolumuusikat. Päeva lõpetab ilutulestik.

  Õppeaasta algus toob lapsed linna tagasi. Eraldi on mõeldud ka noortele. Noortetelgis sisustavad Tallinna avatud noorte keskus ja teised noorteühendused tegusalt meie noorte aega. Paariks nädalaks paigaldatakse siia ka skate–park, mille kodu on Tallinna Lauluväljak.

  Peagi külastab Paidet Tallinna linnavalitsuse töörühm. Üheskoos vaatame üle kõik võimalikud tegevuskohad. Kahe linna töörühmad täpsustavad päeva tegevusi ja ilmselt tuleb eelkirjeldatule veel palju huvitavat lisaks.

  Paide linnavalitsus usub, et kahe linna tihedamad sidemed elavdavad Paide kultuurielu, ettevõtlust ja suhteid pealinnaga ja selle mõju jääb kestma pikkadeks aastateks.

  Võtkem pealinlasi lahkelt vastu, näidakem neile, kuidas elame ja millega tegeleme, nautigem nende pakutavat täiel rinnal.


  Järva Teataja

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein