Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  5 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  UudisedVaade Paide vallitornile võeti muinsuskaitse alla

  14. juuli 2005

  Valitsus kiitis tänasel istungil heaks Paide vanalinna muinsuskaitseala uuendatud põhimääruse, mis sätestab nüüdsest, et tuleb tagada vanalinna silueti vaadeldavus olulistest vaatepunktidest linnas ja vanalinnasuunalistelt tänavatelt.
  Järvamaa muinsuskaitseinspektor Aino Pung rääkis raadiole, et see tähendab, et enne hoone ehitamist peab selle sobivust hindama muinsuskaitseamet. Punga sõnul jälgib muinsuskaitse tähelepanelikult ehitusplaane, mis võiksid muuta vaadet Järve teelt vallimäele. Punga sõnul ei tohi risustada vaadet linnale kõrghoonete või teiste sobimatute rajatistega.

  Paide vanalinna 1976. aastal loodud muinsuskaitseala koosneb ordulinnuse alast ning 19. sajandi esimesel poolel rajatud hoonestusest Tallinna, Laia, Väike-Aia, Suur-Aia, Pika, Rüütli, Vee, Parkali ja Kaevu tänavatel.

  Muinsuskaitseala eesmärk on seda kujundavate ehitiste, planeeringu, tänavatevõrgu, haljastuse, arheoloogilise kultuurkihi ja miljöölise eripära säilitamine ja korrastamine.


  Kuma


  Vabariigi Valitsuse veebilehelt:

  Kell: 10:22, 14.07.2005
  VABARIIGI VALITSUS kiitis neljapäeval, 14. juulil kell 10 Stenbocki maja istungisaalis alanud istungil heaks päevakorrapunktid nr 1, 2, 3, 4, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, sest nende suhtes ei soovinud ükski valitsuse liige sõna võtta ning need kiideti heaks istungi päevakorda esitatud kujul.

  17. Muinsuskaitsealade põhimäärused

  2) Paide vanalinna muinsuskaitseala põhimäärus

  Tüüp: määruse eelnõu
  Esitaja: kultuuriminister Raivo Palmaru

  Sarnaselt eelmise päevakorrapunktiga, kehtestatakse eelnõuga Paide vanalinna muinsuskaitseala ja selle kaitsevööndi piirid, muinsuskaitsealal ja selle kaitsevööndis kehtivad nõuded ja kitsendused. Samuti reguleeritakse muinsuskaitset korraldavate organite tööjaotus ja sätestatakse koostöö muinsuskaitset korraldavate organite ja kaitstavate loodusobjektide valitseja vahel

  Muinsuskaitseala koosneb Paide ordulinnuselinnuse alast ja selle kõrvale ajalooliselt kujunenud linnatuumikust.

  Muinsuskaitseala eesmärk on muinsuskaitseala kui ajalooliselt väljakujunenud linnaehitusliku terviku ja muinsuskaitseala kujundavate ehitiste, plaanistruktuuri, kultuurkihi, maastikuelementide, miljöölise eripära ja talle avanevate kaug- ning sisevaadete säilitamine.

  Muinsuskaitseala kaitsevööndi hoonestamisel tuleb vältida järske kontraste hoonestuse mastaapsuses muinsuskaitsealal ja vahetult selle piiri ääres ning tagada vanalinna silueti vaadeldavus olulistest vaatepunktidest linnas ja vanalinnasuunalistelt tänavatelt.

  Eelnõuga sätestatakse nõuded muinsuskaitsealal tehtavatele töödele ja sätestatakse põhimõtted, millest lähtub muinsuskaitseamet ehitise püstitamise loa andmisel.

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein