Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  3 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  Järva TeatajaAasta tegu ootab kaalumist

  6. jaanuari 2004. a Järva Teataja


  Järva Teataja ja Järvamaa omavalitsuste liit kutsusid detsembris nii lehelugejaid kui ka omavalitsusi üles seadma kandidaate võistlu­sele "Aasta tegu 2003".
  Nüüd on kandidaadid teada ja kord taas lugejatel öelda oma sõna, milline oli siis eelmisel aastal Järva­maa kaalukaim tegu, mida auhinnaga pärjata.
  Et valimises osaleda, tu­leb küsitlustalongil oma eelistuse ette kasti teha suur selge rist. Iga vastaja võib märkida vaid ühe teo - selle, mis tema meelest on kõige tähtsam.
  Talong tuleb ajalehest välja lõigata ja saata aadres­sil Väike-Aia 5, Paide 72711 või pista Järva Teataja vä­lisukse kõrval asuvasse postkasti.
  Eelistuse võib saata ka elektronpostiga aadressil arnika@jt.ee. Vastuseid ootame 16. jaanuarini.
  Võitjat ootab Mari Vaaderpalli gobelään, teise ja kolmanda koha omanikku tänukiri. Auhinnad antakse kätte 23. jaanuaril omavalit­suste liidu volikogu istungil.

  1. Imavere Arenduse OÜ
  - ettevõtjate ümarlaual ot­sustasid ettevõtjad luua ühisettevõtte, mille ees­märk on murda toitlustusmuresid, sest Imavere val­las on aastaid peavalu val­mistanud toitlustusasutuse vähesus. Ettevõte taotles ja ka sai SAPARDi programmist tagastamatut abi. Söögikoht avab uksed juba sel kuul.

  2. Väätsa  mõisasaali uuendus - esimene kontsert oli saalis eelmise aasta 1. jaanuaril. Suvel sai saal uue parketi, lühtrid, kardinad ja toolid. Saali uuenduseks kulus ligi 900 000 krooni. Väga hea akustikaga saa­li hakati uuendama vallava­nem Toomas Andersoni eestvõttel, tema tööd on jät­kanud Aivo Toomistu ja Jarno Laur.

  3. Ervita küla spordi- ja kultuuriväljak - küla keskel asuvast tühermaast sai heakorrastatud väljak, selle rajamisel tegid suure töö ära küla lapsed ja noored, kaasa aitasid külas asuvad ettevõtted. Väljakul saab mängida korv-, võrk- ja jalgpalli, kiikuda, etelda, lõkkeõhtuid pidada.

  4.  AS Pogi biokütusel töötav katlamaja - selline katlamaja on tunduvalt keskkonnasõbralikum, ei tõuse ka tarbijale sooja hind. Soome riik kattis ku­lutustest kaheksa miljonit krooni, katlamaja kogumaksumus oli 29,7 miljonit krooni. Paide linnavalitsus ehituseks omavahendeid ei kulutanud.

  5. Aravete keskkooli õpi­lane Marili Toots - 14aastane mitmekülgne sporditüdruk paistis silma tublide saavutustega: II koht Austrias maailmameistrivõist­lustel supermitmevõistluses, I koht B-klassis Eesti meistrivõistlustel mitme­võistluses, III koht odavis­kes ja kuulitõukes, B-klassi tüdrukute Eesti rekord oda­viskes.

  6. Albu vallast pärit suu­sataja Jaak Mae - eelmisel aastal Val di Fiemmes murdmaasuusatamise maa­ilmameistrivõistlustel saa­dud hõbemedal.

  7.  Paide vallas Puiatu külas asuv Vana - Veski puhkekoht - aastaga on omanikud Väino Ellandi ja Margus Tramm suutnud la­gunenud ja räämas soises rabaservas asuvast taluko­hast kujundada populaarse puhkekoha. Jaanipäevaks valmis Puiatu külaseltsingu ja ette­võtjate koostöös kõlakoda, tantsupõrand ja külakiik. Valminud on sild üle Jägala jõe, metsateed pidi saab matkata otse Vargamäele.

  8. Kabala põhikooli uuen­datud saal - uuendustööde käigus sai kool kauni ja stiil­se peosaali, millel on ilus parkettpõrand, uued aknad ja valgustid.
  Uuendustöödeks kulus 450 000 krooni. Saali uuen­damine on andnud uut hoo­gu piirkonna kultuuri- ja seltsielule.

  9. Türil tegutsev AS Taure - traktoreid müüv firma paistis silma ärieduga, ta on linnas üks suurem tööandja, annab tööd ligi 70 inimesele. 1992. aastast tegutsev Taure on müünud Eesti turule pea­aegu 300 Valtra traktorit, eel­misel aastal müüdi detsemb­ris sajas traktor. Müüginäita­ja on kolmekordistunud võr­reldes kähe eelmise aastaga. Firma on parandanud oluli­selt linnapilti, investeerides oma hoonete fassaadiremonti ja kujundades maa-ala.

  10. Järva-Jaani keskasula vee- ja kanalisatsioonitorustike ja heitveepuhasti ra­jamise esimese järgu alus­tamine - töid on rahastatud kokku 8,5 miljoni krooniga.

  11. Kareda valda Müüsleri parki rajatud Kilplala - Müüsleri endisse mõisapar­ki rajati Kilplala, mis kuju­tab endast omanäolist laste ja noorte mängu- ja spordiväljakut, milles enamik ob­jekte ja atraktsioone on seo­tud kilplaste muistenditega. 26.juulil olid Müüsleris kepphobuste maailmameist­rivõistlused.

  12. Oisu valla Taikse kü­la joogiveepuhasti - eelmise aasta viimastel päevadel avati Taikses pool miljonit krooni maksnud veepuhas­tusjaam. Kui varem lihtsalt pumbati vett, siis nüüd las­takse see läbi filtrite, mis tõstab joogivee kvaliteeti.

  13. Järvamaa haigla sünnitusosakonna sünnitusvann - laste ilmaletulek on Järvamaa haiglas nüüd pal­judel juhtudel  kiirem ja muretum. Septembrist ala­tes on vette sünnitanud ju­ba 40 naist.

  14. Türi linna- ja valla­valitsuse ühte majja kolimine - sellest saab tuge ühe suure ja tegusa Lõuna-Järvamaa loomine, mis Järva­maa kestma jäämiseks on hädavajalik.

  15. AS Kalev tuli Järva­maale - maiustuste tootja Kalev rajas Paide piima­kombinaati tootmisüksuse, mis toodab iirise ja mõngelisegu Mõnus Maius, iiris­kommi, vadaku, lõssi ja pii­mapulbrit, erinevad võisid ja võisegusid,  säilepiima, jõulude ajal glögi ja pipar­kooke. Kavas on rajada Vee 1 hoonesse Kalevite kodu, mis ühendab Kalevi esin­duskauplust ja kohvikut. Tootmisüksuses leidis tööd 99 inimest. Ajutist tööd detsembris veel 20 inimesele.

  16. Andeka Lapse Fond - Hillar Hanssoo nimelise Andeka Lapse sihtkapital on mõeldud toetama ande­kate laste õpinguid, tree­ninguid ja võistlustel osa­lemist.
  Sihtkapitali põhikapital on 105 795 krooni, jõuludeks oli sihtkapitali nõukogul soov saada kokku 50 000 krooni, millest 32 500 krooni jagatakse toetusteks vaba­riigi aastapäeval.

  17. Paide ühisgümnaa­siumi õpilasfirma STAFF -õpilasfirma viis Järvamaa nime esimest korda rahvus­vahelisele õpilasfirmade võistlusele Londonis,  kus esindas ka Eestit parima õpilasfirmana. Õpilasi tun­nustas ka haridus- ja teadusminister Toivo Maimets hinnalise raamatu ja rahapreemiaga.

  18. Koerus tegutsev metallitöödefirma Konesko - Koeru valla suurim tööandja 145 töötajaga, eelmisel aastal lisandus 30, tänavu tuleb juurde veel 30-40 töökohta. Eelmisel aastal investee­ris Koerus 10 miljonit kroo­ni. Eelmise aasta lõpks val­mis uus tootmishoone, järg­misel kuul peaks valmima veel üks tootmishoone.

  19. Rene Viljati fotoalbum sajanditegusest Paidest - album on Viljati kui kollektsionääri ja kodu-uurija põhjalik ja aastatepikkuse töö vili. Kui teised maakonnad on üllitanud küll fotoalbumeid, küll teaberaamatuid oma kodumaakonnast, siis Järvamaal selline trükis puudus. Paide album on hea, soliidne ja hariv teos.

  20. Aravetel karskusliikumise AVE Järvamaa organisatsiooni asutamine - karskusliikumise organisat­sioon on loodud kõikides maakondades peale Rapla-, Jõgeva- ja Põlvamaa. AVE on Eesti Karskusliidu õigus­järglane, mis loodi 1922. aastal.


  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein