Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  1 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  Järva TeatajaPaide bussijaam võib leida uue omaniku

  19. aprilli 2005 Järva Teataja
  Tiit Reinberg, reporter


  Paide bussijaam on 800 000 krooniga müügis, seda kavatsevad kahasse osta Järvamaa ühistranspordi keskus ja Paide linn.
  Paide bussijaama omanik Kinterki juhataja Aino Maalik tutvustas eile linna juhtidele ja Järvamaa ühistranspordi keskuse tegevdirektorile Harri Lepametsale jaamahoonet.

  Kinterkilt üürivad seal ruume ühistranspordi keskus ja Cargobus, osa teisest korrusest ja endise söökla ruumid seisavad aastaid tühjalt.

  Hoone käekäik sõltub läbirääkimistest

  Maalik ütles, et aktiivselt ta hoonele ja sinna juurde käivale 3200ruutmeetrisele kinnistule uut omanikku ei otsi. «Ühistranspordi keskusega kestab leping veel ligi aasta, eks siis paista,» sõnas ta. «Mina näeksin heameelega, et siin on ka edaspidi bussijaam.»

  Samas tunnistas Maalik, et on küll nõus hoonet bussijaama tarvis edasi rentima, aga ka maha müüma. «Kõik on läbirääkimiste küsimus,» lisas ta.

  Maalik põhjendas, et  suur osa ruumidest seisab praegu tühjalt, mitu firmat on rendiruumidest loobunud, sest ei taha bussijaamaga ühe katusel all tegutseda.

  Kuigi Maalik ei nõustunud müügihinda avalikustama, on Järva Teataja andmeil maja müügis 800 000 krooniga.

  Järvamaa ühistranspordi keskuse tegevdirektor Harri Lepamets täpsustas, et rendileping Kinterkiga lõpeb 31. märtsil 2006, mistõttu tuleb kiiresti otsustada, kust hakkavad bussid väljuma Paides aasta pärast. «Võimalusi on kolm: jätkata rentnikuna, osta maja ära või ehitada uus bussijaam,» selgitas ta.

  Lepamets ütles, et praeguse hoone ost käib ühistranspordi keskusele üle jõu, mistõttu ongi kavas teha seda kahasse linnaga. «Võimalik, et maja ostab linn üksinda, siis rendiksime ruume linnalt,» sõnas ta.

  Lepamets tunnistas, et praeguse bussijaama asukoht on hea, tema jätkaks tööd heameelega samas, kui see on ainult majanduslikult arukas. «Uut hoonet on keeruline ehitada seetõttugi, et sobivaid krunte on vähe,» lisas ta.

  Bussijaam Paidest ei kao

  Eile hoonega tutvunud Paide linnapea Heli Suvi ütles, et bussijaam peab Paides olema, nüüd on arutelu küsimus, kas see jääb samasse kohta või tuleb ehitada uus.

  Suvi märkis veel, et linnal tuleb arvestada asjaoluga, et praeguses hoones pole keskkütet ja üksnes sellega ühinemine maksab miljon krooni, lisaks veel remondikulud.

  «Kui linn peaks hoone ostma, siis üksnes bussijaama tarvis on see suur, nii et peame rentnikke leidma,» sõnas ta.

  Suvi kinnitas eile pärastlõunal, et bussijaama hoone ostuvõimalusi arutavad juba sama päeva õhtul kõikide linnavolikogus esindatud erakondade esindajad ja majanduskomisjoni liikmed.

  Suvi tunnistas, et bussijaama ja selle ümbrust tuleb korrastada, see on üks linna visiitkaarte, mille üle pole praegu põhjust uhkust tunda.

  Järva Teataja

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein