Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  6 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  UudisedChristian-Ivar Hammerbeck avab Paides akvarellinäituse

  1. märts 2005

  Kolmapäeval, 9.märtsil kell 16 avab saksa kunstnik Christian-Ivar Hammerbeck Paides, Järvamaa Muuseumis oma tööde näituse, mis saab teoks Järvamaa Muuseumi 100.aastapäeva tähistamise raames. Näitus kestab 3. aprillini.
  1948.aastal Hamburgis sündinud Hammerbecki isa ja isapoolsed esivanemad on pärit Eestist. Tema vaarisa, Paide kauaaegne kirikuõpetaja Carl Gotthard Hammerbeck asutas 1835.aastal linnas esimese eestikeelse kooli ja oli raha kogumise eestvedaja Keskväljaku äärde praeguse kirikuhoone ehitamiseks.

  Christian-Ivar Hammerbeck on lõpetanud disaini eriala Esseni Ülikooolis ja töötanud samas kunsti- ja käsitöö õpetajana. 1985.aastast on Hammerbeck vabakutseline kunstnik, kes tegutseb nii Saksamaal kui ka Põhja-Norras Lofootidel, korraldades näitusi, maaliseminare ja –reise.

  1999.aastal saabus kunstnik esimest korda oma esivanemate kodumaale Eestisse. Alates 2000.aastast on ta tutvustanud oma akvarelle Tartus, Otepääl, Paides, Pärnus ja töötanud külalisõppejõuna Tartu Kunstikoolis. Aastal 2002 asutas ta Tartu Saksa Kultuuri Instituudis Kohvrigalerii (Koffergalerie), kus on toimunud hulk saksa kunstnike ja kunstnikeühenduste loomingut tutvustavaid näitusi.

  Hammerbecki akvarellinäitus Järvamaa Muuseumis jääb avatuks kuni 3.aprillini. Samal ajal saab vaadata valikut töödest pealkirja all ”15 x 15” pizza-kohvikus ”Kaminasaal”. Kultuurikeskuse bussipeatuse ootepaviljonis aga sisustab kunstnik väikese ateljee, et tuua kunsti ka näitusesaalist välja, rahva keskele.

  Teisipäeval, 8. märtsil kell 16.30 annab Christian-Ivar Hammerbeck kunstiõpetuse näidistunni Paide Huvikeskuse kunstikooli õpilastele.

  ”Maastik on kunstnik Christian-Ivar Hammerbecki akvarellide ammendamatu teema. Üle 20 aasta on ta sellele teemale truuks jäänud – muljed taevast ja valgusest, tuulest ja ilmast, merest ja metsast on nii mitmekesised, nii lõputud, et ikka ja jälle on kunstnik sunnitud neid oma väljendusvahenditega, oma vormide ja värvidega uutes variatsioonides kujutama.

  Christian-Ivar Hammerbeck ei vahenda ainult nähtut, ta kujutab kogetut. Kõike seda teeb ta veenva väljendusjõuga. Vaatajal, kes tema piltidesse siseneb, on võimalus neid maastikke mitte ainult näha, vaid ka aduda.

  Eesti maastikud paeluvad kunstnikku oma mitmekesisusega. Nii väikesel maal nagu Eesti on oma meri ja mäed, lõputud metsad ja avarad aasad. Selle maastiku omapära ja võlu püüab kunstnik Eestis loodud akvarellidesse ära mahutada,” öeldakse kunstniku loomingu iseloomustuses.


  Eha Moosel
  Paide Linnavalitsuse teabenõunik
  383 8622; 526 6748
  eha.moosel@paide.ee


  paide.ee

  foto Järva Teatajalt

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein