Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  8 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  UudisedUUS KLAVER TULEB TEILE KÜLLA!

  7. juuli 2004

  ARMASTATUMAD KLAVERIPALAD UHIUUEL KLAVERIL 8.JUULIL PAIDE KIRIKUS.
  Taas olen ringreisil! Uskuge, see on suur rõõm - sõita ringi mööda Eestimaad ja jagada oma vaimustust muusikast. Seekord on mul kaasa uhiuus kontsertklaver. Kõlab palju parem, kui varem. Klaverkõla pääseb hästi mõjule vanade kirikute suurepärases helikeskkonnas – kajad, peegeldused. Loomulikult ei kasuta ma helivõimandust.

  Kava on mul seekord eriti kuulajasõbralik. Mängin ainult kõige populaarsemaid ja armastatumaid klaveripalu. Neid, mis on sõelale jäänud läbi sajandite. Mida inimesed ikka ja jälle tahavad kuulata ja mängida. Neis lugudes on sees suur vägi.

  Enamus neist meloodiatest on kõigile tuttavad. Kõlavad nad ju ikka ja jälle siin ja seal, kasvõi telefoni ootere˛iimil või mobiiltelefoni helinana. Olete neid koolis kuulanud, muusikaõpilased on kindlasti mitmeid neist ise mängida proovinud. Kõik lood on lühikesed, kolm-neli minutit, nagu ka tänapäevane popmuusika. Ja popmuusika see oligi tookord, kui need palad loodi! Klassikaks kuulutati nad alles hiljem. Meloodiad nagu mesi – m e e loodiad!

  Nende palade kuulamine peaks olema kerge ja jõukohane ka kõige muusikavõõramale inimesele. Lisaks sellel, et paljud viisid on tuttavad, tahaks nimetada ka seda, et paljudel neist on selgelt sõnastatud pealkirjad. Palad räägivad kuupaistest ja vihmapiiskadest, tegelastest nagu kägu ja trollid, meeleoludest nagu armumine ja unistamine… Hittideks mitme sajandi vältel on olnud Eliisele, Türgi marss, Chopini valss jpt.

  Minu lootus on, et tänu kavavalikule ja minu esituse atraktiivsusele, julgevad seekord kontserdile tulla ka need, kes tavaliselt on peljanud klassikakontserti millekski keeruliseks ja igavaks. Ning kui neile seekord meeldib – ja ma olen selles kindel! – siis julgevad nad käia ka edaspidi. Ning nende elu muutub sisemiselt rikkamaks, värvikamaks, emotsionaalselt mitmekesisemaks.

  Teile külla tulev, pool miljonit krooni maksev kontsertklaver saab reisi käigus kõvasti vatti, nii Eesti augulistel teedel kui ka tõstmisel. Tema väärtus langeb iga korraga. Kuid selle nimel, et kuulaja saaks tugevaima elamuse, pole mul millestki kahju.

  Kuidas siis klaver teile külla saab? Üürin selleks kinnise veoauto. Klaver on külje peal, all on raam. Kuus klaveritõstjat, vesti külge kinnitatud  rihmadega, tõstavad ta üles, ning viivad, samm-sammult küljesuunas astudes, poodiumile. Paigaldavad klaverijalad,  pööravad õigesse asendisse. Uskuge, nad näevad kõvasti vaeva, klaver kaalub 700 kilo. Siis peab kohale sõitma klaverihäälestaja, et kõik lõdvaks loksunud keeled jälle õigesse pingesse keerata.

  Pileteid saab ka kohapealt pool tundi enne algust, eelmüük on Paide Infopunktis. Hinnad on 99.-, 69.- ja 49.-. Esimene on täispilet, teine hind on pensionäridele, üliõpilastele ja õpilastele alates 16. eluaastast, kolmas hind aga lastele kuni 15. eluaastani (kaasarvatud). Samuti müüvad pileteid kõikidele mu suvekontsertidele - ja neid on juulis kokku ligi 30! – Piletilevi müügipunktid.

  Kohtumiseni mu kontserdil Paide kirikus – neljapäeval, 8.-l juulil kell 20.00.


  Meeloodiad nagu mesi!

  Rein KLAVERIPOEG Rannap

  JIP

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein