Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  4 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  UudisedPaide linna trahvinõue

  Linnaleht, 17.12.2003

  Paide linn nõuab AS-lt Linton Ehitus leppetrahvi Põllu tn 19 hoone korrastamata jätmise eest
  Paide linnapea Tõnis Kõiv saatis kirja aktsiaseltsile Linton Ehitus leppetrahvi nõudmise ja pankrotihoiatuse kohta vastavalt Pankrotiseaduse paragrahvile 9 lg. 1 p. 4

  Kirjas öeldakse, et 19.novembril 1997.aastal sõlmiti Paide linna ja AS-i Linton Ehitus vahel munitsipaalvara ostu-müügi leping, millega AS Linton Ehitus omandas Paides Põllu tn 19 asuva hoone. Hoone müüs Paide linn eelläbirääkimistega pakkumise korras, mis tähendab, et müügi eesmärk ei olnud linnale ainult raha teenimine, vaid ka hoone korrastamine ja selle sihipärane kasutuselevõtmine.

  Lepingu järgi kohustus AS Linton Ehitus hoone kasutuselevõtmiseks aastatel 1997 – 1999 investeerima kogumahus 5,2 miljonit krooni ja looma 31.detsembriks 1999 hoone täielikul kasutuselevõtmisel viisteist uut töökohta. Esimesel aastal teostas AS Linton Ehitus kokkulepitud investeeringud osaliselt, mille tulemuseks oli kohtuvaidlus ja Paide linna kasuks jõustunud kohtulahend, mis on veel tänaseni osaliselt täitmata.

  AS-i Linton Ehitus initsiatiivil ja Paide linna vastutulekul liideti 1997.aastal tegemata jäänud investeeringute summa 1998.aastal kavandatud investeeringutega. Kahjuks peavad linnavalitsus ja linnakodanikud ka täna tõdema fakti, et hoone aadressil Põllu tn 19 ei ole siiani kasutuses ja laguneb jätkuvalt, tööle ei ole saanud ükski inimene ning võetud investeerimiskohustused 1998. ja 1999.aastaks on tänaseni plaanideks jäänudki.

  Tuginedes lepingule on Paide linnal kui müüjal õigus nõuda ostja poolsete lepingukohustuste täitmata jätmisel leppetrahvi ühe loomata jäänud töökoha eest 10 000 krooni ja leppetrahvi kuni 25 % summast, mis on jäänud aastas investeerimata. Seega on leppetrahv 15-ne loomata töökohta eest kokku 150 000 krooni ning 1998. ja 1999. aastal tegemata investeeringute eest kokku 1,1 miljonit krooni. Leppetrahvi tasumiseks on AS-l Linton Ehitus aega 10 päeva. Leppetrahvi tasumata jäämisel on Paide Linnavalitsus sunnitud esitama kohtusse pankrotiavalduse AS-i Linton Ehitus pankroti väljakuulutamiseks, öeldakse kirjas.

  Lähemalt:
  Paide Linnavalitsuse jurist Ago Oder tel 038 38 614


  Eha Moosel
  teabenõunik
  038 38 622; 052 66 748
  eha.moosel@paide.ee

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein