Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  2 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  UudisedSoome ettevõtjad otsivad tootmise Paidesse ületoomise võimalusi

  11. mai 2004

  Teisipäeval, 11.mail kohtus Paide linnapea Indrek Kivimäe Soome ettevõtja Risto Pakarineniga, kes on huvitatud oma ettevõtte tegevuse ületoomisest Eestisse.
  Tegemist on jahilaskmistiirus kasutatavate märklaua taldrikutega, mida jahimehed vajavad täpsuse harjutamiseks. Risto Pakarinen ütles, et kui teised tootjad valmistavad märklaua taldrikuid savist lisades sinna naftatööstuse toodet, siis selle ettevõtte puhul on tegemist 100% keskkonnasõbraliku toodanguga. See tähendab, et taldriku koostises on täielikult savi ja looduslikud lisaained. Pärast taldriku purunemist lahustuvad need ise looduses ja ei vaja koostises oleva ohtliku jäätme kokkukogumist või ohtlike jäätmete prügilas eraldi käitlemist.

  Märklaua taldrikute tootmiseks vajatakse küllalt suurt hoonet, sest ainuüksi põletusahju pikkus on 30 meetrit, lisaks jahutus- ja kuivatussüsteemid ning laopinnad. Samas sobib taoline tootmine just linna tingimustes, sest müra praktiliselt pole ning vee ja elektrienergia vajadus pole suur.

  Linnapea Indrek Kivimäe ütles, et Paide linnas päris valmis hoonet, mida saab lühikese ajaga kasutama hakata, ei ole. Ettevõtjatele pakuti välja 14 kohta, kus saab kerge vaevaga maa ehitus- ja tootmiskõlbulikuks muuta, kuna trassid asuvad lähedal. Samuti on linn valmis kirjutama ettevõtluskeskkonna loomiseks või parandamiseks projekti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele ja aitama kaasa maaküsimuste lahendamisele. Maatükkide geograafia, mida üle vaadati, oli lai.

  Pakarinen lisas, et sobiv koht on Paide linnas olemas. Tootmise ületoomiseks tahavad nad kasutada Euroopa Liidu struktuurifondide raha. Seega väga ruttu uut ettevõtet linna loota siiski pole, sest enne tuleb kirjutada projekt ja see võtab aega. Samuti tuleb selgitada, kust saab võimalikult lähedalt tootmiseks vajalikku savi.

  Kavatsuste teostumisel ja projekti õnnestumisel saab ettevõttes tööd 30-35 inimest. Paide Linnavalitsuse ametnike kontaktid Soome ettevõtjatega said alguse paari nädala eest Soome Viljakkala ettevõtjate ja Süda-Järvamaa esindajate kohtumisel.

  Lähemalt:
  Paide linnapea Indrek Kivimäe tel 511 0545
  Paide Linnavalitsuse ettevõtlusnõunik Elena Sapp tel 383 8615


  Eha Moosel
  Teabenõunik
  383 8622; 526 6748
  eha.moosel@paide.ee


  Allikas: Paide linna veeb

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein