Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  15 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  UudisedVallitorni tulevik

  1. aprill 2004

  Neljapäeval, 1. aprillil kuulasid Paide linnavalitsuse liikmed ja Vallitorni kontseptsiooni väljatöötav komisjon Georg Särekanno esitlust Vallitorni tulevikust.
  Särekanno ütles, et näeb Vallitorni atraktiivse Kesk-Eesti turismiobjektina, kus on ajaloolist pärandit, kasutatakse traditsioonilisi muuseumiekspositsiooni vahendeid ja võtteid kombineerides neid kaasaja tehnoloogia ja uute, tänapäeva kultuuriturismi seisukohtadega.

  Särekanno nägemuse järgi peaks Vallitorn olema polüfunktsionaalne, kus saab tutvuda ajalooga, korraldada kontserte, kunstinäitusi ja kultuuriüritusi, aga ka esitleda filmiprogramme ja korraldada seminare. Palju erinevaid tegevusi võimaldab torni hoida aastaringselt töös täie koormusega. Tähtsaks peab Särekanno ka Euroopaski veel üsna uut põhimõtet, et muuseum on kõigile ja kõik inimesed, olenemata vanusest või tervislikust seisundist, peavad sinna sisse pääsema. Kuna Euroopa kultuurituristid on reeglina vanemad inimesed, on tarvis siiski mõelda ekspositsiooni uuendamise ja mitmekesistamise juures ka lifti paigaldamisele.

  Särekanno idee on jagada erinevad tegevused ja ajalugu kaheksa korruse vahel. Nii saab külastaja ülevaate viikingite ajast, keskaegsest ordust ja nelja kuninga loost, vene tsaari ajast ja mõisate õitsengust, eestlaste ärkamisest ja iseseisvuse kujunemisest ning ülevaate Paide linnast. Väljapaneku ilmestamiseks soovitab Särekanno kasutada videoprogramme ja animatsioone, ajastule vastavalt riietatud mannekeene, valgusteid, heliseadmeid, helindeid ja muud.

  Linnapea Tõnis Kõiv lisas, et kindlasti peab Vallitorni sisu uuendamise kõrval ette nägema ka Vallimäe ümbruse liiklusskeemi ja parkimist. Kontseptsiooni põhjal projekti koostamiseks ja raha taotlemiseks, samuti selle kasutamiseks on vajalik koostada ajakava. Abilinnapea Kersti Laastau lisas, et alustada tuleb erinevate osade rahalise maksumuse selgitamisega ja asuda kiiresti ka konkreetse projekti koostamisele, mille esitamise tähtaeg Euroopa Liidu Phare programmile on juba käesoleva aasta 31.mai.


  Lähemalt:
  Paide abilinnapea Kersti Laastau tel 383 8631

  Eha Moosel
  teabenõunik
  383 8622; 52 6 6748
  eha.moosel@paide.ee

  Linnavalitsuse pressiteated

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein