Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  2 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Siit saad meile saata oma artikli või kuulutuse.


   
  Postitanud Weissenstein
  MajatohterMajatohtri kaubad

  Säästva Renoveerimise Infokeskuse Paide Ühendus müüb Majatohtri kaupu ja tööriistu, mis arvestavad just vanade majade renoveerimisvajadustega .

  Praegu on meie teabetoas saadaval väike valik Majatohtri kaupadest, kuid meie kaudu saab esitada tellimuse, mille täitmisaeg on 3-7 päeva. Loodame järgmise aasta jooksul avada Paides täiemahulise kaupluse.

  Meie koolitustoas on võimalik näha ka mõningate materjalide näidiseid: savi-, lubi- ja paberkrohvi, savivärvi, kohupiimavärvi, munaõlitemperat ning soovi korral ka materjalide kasutamist omal käel proovida.

  Asume Tallinna 11, Paides (avatud E ja T). Telefon 5 81 81 261, e-post: paide@srik.ee

  NB! Hinnad võivad olla 5-10% kalimad sõltuvalt kauba kohaletoimetamise kuludest
   loe edasi...

  Postitanud Weissenstein
  MajatohterHultaforsi naelatõmbaja

  Hultaforsi naelatõmbaja, lakitud terasest, tõmbab naelad välja ka siis, kui naelapead on katki.

  Hind 800 kr.

  Anname ka rendile hinnaga 50 kr ööpäev.
   loe edasi...

  Postitanud Weissenstein
  MajatohterRooplaat

  Pillirooplaat on soojust ja heli isoleeriv jäik ehitusplaat, mida valmistatakse naturaalsest pilliroost. Rooplaadid on sobilikud kasutamiseks krohvi alusmaterjalina nii siseruumis (seinad, laed), kui ka väljas (seinad), omades väga head soojus-ja heliisoleerimisvõimet aga samuti soojustusmaterjalina.

  Neid võib kasutada tasasel või konarlikul massiivseinal, tahutud või tahumata palkseinal, samuti karkass-seinal või taladel vooderdusena. Rooplaadiga saab kujundada ja vooderdada ka kumeramaid pindu.
  Rooplaat on tõhus alternatiiv kipsplaadile. Rooplaat on olnud ehituses kasutusel juba sajandeid ja on materjalina tervise-ja keskkonnasõbralik.

   loe edasi...

  Postitanud Weissenstein
  MajatohterRoomatt

  Pilliroomatti valmistatakse naturaalsest pilliroost. Roomatid on rooplaatidest õhemad ning sobilikud kasutamiseks krohvi alusmaterjalina (seinad, laed).
   loe edasi...

  Postitanud Weissenstein
  MajatohterSavikrohv

  Elastne ja tugev ookerpunane krohv. Sisaldab taimset kiudainet, kvaliteetset kvartsliiva (0-2mm) ja savi. Tervislik, aitab hoida ruumis ühtlast õhuniiskust ja temperatuuri. Antistaatiline pind. Sobib hästi 0-4 mm savikrohvi lõppviimistluseks, kuid võib kasutada ka iseseisva krohvina paljude erinevate aluspindade krohvimiseks. Soovitatav kihi paksus 0,5- 1 cm. Tootja OÜ Safran

   loe edasi...

  Postitanud Weissenstein
  MajatohterSavivärv

  Lihtsalt paigaldatav, naturaalsel savil baseeruv peeneteraline värv, mis on lõhnatu ning ei tekita allergiaid. Segusse lisatud vilgukivi annab värvitud pinnale kauni sädeluse.
   loe edasi...

  Postitanud Weissenstein
  MajatohterMuldvärvide pigmendid

  Värvipigmendid sobivad erinevatele looduslikele värvidele (näiteks kohupiimavärv, munaõlitempera).

   loe edasi...

  Postitanud Weissenstein
  MajatohterKohupiimavärv

  Kohupiimavärv on niiskustundik värv sisetöödeks, sobib hästi puidu, kivi, krohvi, papi jt materjalide katmiseks. Värvi on kerge uuendada, see kuivab kergesti ja on tervislik. Liim- ehk sideaine baasil valmistatud värv. Värvi valmistamiseks on vaja rasvavaba kohupiimapastat, booraksit, kriiti. Puitpinna värvimisel elastsuse suurendamiseks linaõli. Tooni lisamiseks värvimulda.


   loe edasi...

  Postitanud Weissenstein
  MajatohterLinaõlivärv

  Sobib kasutamiseks nii sise- kui välitöödeks. Sobib pindadele nagu puu, krohv, metall jt. Linaõlivärv koosneb keedetud linaõlist, pigmendist ning lakibensiinist, tärpentiinist ja kuivatusainest, tsinkvalgest. Värv on vastupidav, hea imendumis- ja nakkumisvõimega, kerge hooldada, vananeb kaunilt .

   loe edasi...

  Postitanud Weissenstein
  MajatohterPetroolõlivärv

  Välitöödeks kasutatav matt värv. Annab väga hea, sileda tulemuse juba ühekordsel kasutamisel. Sisaldab keedetud linaõli (värnits), petroolõli ja värvipigmente.


   loe edasi...

  Postitanud Weissenstein
  MajatohterUula Roslagi Mahagon

  Traditsiooniline läbipaistev puidukaitseaine välitöödeks. Valmistatud keedetud linaõlist ja ehtsast tõrvast. Sobib uutele ja vanadele varem mittekäsitletud puitpindadele (palk- ja laudseinad, puupaadid, terassid, kaid). Pind ei jää värvides nätskeks nagu ainult tõrvaga pintseldades.

   loe edasi...

  Postitanud Weissenstein
  MajatohterLinaõlikitt

  Traditsiooniline looduslik linaõlikitt akende jaoks. Tagab parema niiskuskindluse, sobib ka kahjustunud kohatde (augud, kriimud) parandamiseks.


   loe edasi...

  Postitanud Weissenstein
  MajatohterAkna restaureerimise tarvikud

  Kitilabidas linaõlikiti pealekandmiseks.
  Aknatihvtid klaaside kinnitamiseks.
  Tihvtihaamer.   loe edasi...

  Postitanud Weissenstein
  MajatohterAkende metalldetailid

  Aknanurgad, haagid jms


   loe edasi...

  Postitanud Weissenstein
  MajatohterKaabitsad

  Pakume kvaliteetseid, rootsi päritoluga Bahco kaabitsaid, mis oma vastupidava tera poolest on ideaalsed töövahendid vana värvi mahavõtmiseks erinevatelt pindadelt. Vähemmahukate tööde ning pehmema pinna jaoks sobivamad ka odavamad kaabitsad.

   loe edasi...

  Postitanud Weissenstein
  MajatohterPingupapp

  Pingupapp on tuttav paljudele ja eriti neile, kes elavad vanades rindemeeste majades või on neid remontinud. Pingupappi kasutati veel 1950-aastatel, seejärel võeti seintele ja lagedele tapeedi- ja värvikihi alusmaterjalina kasutusele uued materjalid. Kaasajal on pingupapp jälle huvi äratanud; eeskätt siis, kui on vana ehitist soovitakse traditsioone järgival viisil remontida.

  Pingupapp on puitmajas heaks alternatiiviks kipsplaadile, mis võib puitkonstruktsiooni jaoks ohtlik olla.

   loe edasi...

  Postitanud Weissenstein
  MajatohterLinamatt ja pajuvitsamatt

  Tegemist on küll eri otstarbega toodetega aga et nad meie teabetoas on sõbralikult kõrvuti, siis nii ka siin Linamatt - looduslik soojustusmaterjal, pajuvitsamatt - krohvialusmatt või ka lihtsalt traditsiooniline ent samas dekoratiivne sisekujundusmaterjal.


   loe edasi...

  Postitanud Weissenstein
  MajatohterLinaõlivaha

  Puitpõrandate ja mööbli jaoks looduslik, veekindel linaõlivaha.

  Põrandaid ei pea tingimata värvima ega lakkima. Linaõlivaha jätab puidupinna naturaalseks, hingavaks, millele on jalaga hea astuda.


   loe edasi...

  Postitanud Weissenstein
  MajatohterLinaõliseep

  Põrandate seebitamine on üks traditsioonilisi põrandahooldusviise, mida alternatiivina põranda värvimisele, lakkimisele, õlitamisele või vahatamisele on hakatud taas kasutama.

  Vedel seep küllastab puidu pooride ülemise osa, moodustab sinna kaitsva kihi ja takistab seega mustuse sattumist sügavamale puidu pinda. Hilisem regulaarne hoolduspesemine seebiveega puhastab pinda ja ühtlasi süvendab puidukaitset ning muudab puidu ülemise kihi aja jooksul kõvemaks.

   loe edasi...

   Näita arhiveeritud uudiseid 
  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein